Andy Souwer odchodzi z RIZIN i dołącza do ONE Championship

vicesports.nl

Andy Souwer (2-3 MMA, 160-20-1 Kickboxing) zdecydował się na zakończenie współpracy z japońską organizacją RIZIN i przejście do największej azjatyckiej organizacji ONE Championship.

RIZIN ogłosiło, że Souwer zmierzy się z Takanorim Gomi na gali RIZIN 12, która ma się odbyć 29 lipca w Saitama w Japonii. Wygląda jednak na to, że dwukrotny mistrz K-1 Max zdecydował się opuścić japońską organizację, aby rozpocząć rywalizację w ONE Championship.

Souwer jest również wielokrotnym mistrzem Shootboxingu i jednym z najlepszych kickboxerów, który postanowił spróbować swoich sił w formule MMA. Trzeba jednak przyznać, że zdecydowanie lepiej idzie Holendrowi w Kickboxingu. Organizacja ONE Championship od niedawna postanowiła organizować na swoich galach pojedynki w kickboxingu oraz Muay Thai w Super Series, co pozwoli Souwer’owi rywalizować w obu formułach w jednej organizacji.

Souwer pokonał m.in. takie legendy jak Buakaw Banchamek i Yodsaenklai Fairtex. Wygrał turniej K-1 Max w 2005 i 2007 roku, zostając prawdopodobnie numerem jeden na świecie wśród kickoxerów w tamtym okresie.

Jako zawodnik MMA, Souwer będzie miał okazję rywalizować w dywizji lekkiej ONE Championship w której jego potencjalnymi rywalami mogą być tacy zawodnicy jak  Shinya Aoki, Eduard Folayang, Amir Khan, Honorio Banario, czy też Garry Tonon. Jednak potencjalni rywale w kickboxingu są równie mocni, ponieważ rywalizują tam tacy zawodnicy jak Yodsaenklai i Giorgio Petrosyan.

Pozostaje tylko pytanie, czy Andy Souwer zdecyduje się walczyć w obydwu formułach i kiedy ONE Championship ogłosi jego pierwszą walkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *