Andre Pedernieras: „Ketlen Vieira to przyszła mistrzyni UFC”

Ron Chenoy-USA TODAY Sports

Trener Brazylijki uważa, że w przyszłości zostanie mistrzynią UFC.

Ketlen Vieira (9-0) planuje zostać kobiecą wersją Jose Aldo, który jest jej kolegą z zespołu. Trener Brazylijki, Andre Pederneiras, wierzy, że Vieira jest przyszłością dywizji koguciej w UFC.

We wrześniu, Vieira pokonała Sarę McMann i zanotowała trzecie zwycięstwo w organizacji UFC. Kolejną walkę w Oktagonie, stoczy 3 marca podczas UFC 222. Jej przeciwniczką będzie Cat Zingano (9-2).

Początkowo, Brazylijka miała zmierzyć się z Germaine de Randamie podczas gali w Belem. Holenderka stwierdziła jednak, że nigdy nie zaoferowano jej pojedynku z Vieirą. Po zestawieniu Zingano z Vieirą, trener Brazylijki porównał potencjał obu zawodniczek.

Moim zdaniem, Cat Zingano jest bardziej kompletną zawodniczką niż Germaine de Randamie. Amerykanka ma mniejszą siłę ciosu, ale posiada bardzo dobre umiejętności zapaśnicze, zarówno w ataku jak i obronie.

Widzę jak Ketlen będzie wspinała się w karierze, Cat Zingano natomiast powoli będzie schodziła w dół. Taka jest moja opinia, na trzy miesiące przed walką.

Zingano powraca do rywalizacji po porażce z Julianną Peną w lipcu 2016 roku. Pederneiras uważa, że będzie to szansa dla Vieiry, aby udowodniła, że tylko jedna walka dzieli ją od pojedynku mistrzowskiego.

Myślę, że Ketlen będzie w doskonałej dyspozycji podczas walki, oraz będzie gotowa na każdą zawodniczkę, z którą miałaby się mierzyć. Moim zdaniem Ketlen zostanie nastepną mistrzynią UFC.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.