Anderson Silva: „Zapomnieliśmy czym jest rozwój”

Były mistrz „diagnozuje” przyczyny, dla których Brazylijczycy tracą mistrzowskie pasy w UFC.

Na niedawnej konferencji prasowej, którą zorganizował „Spider” w ramach promocji swojego powrotu do walk i pojedynku z Nickiem Diazem opowiedział o swoich przemyśleniach, z których wynika dlaczego on i inni mistrzowie UFC z jego kraju tracili tytuły.

To naturalne. Brazylijczycy zapomnieli o skoncentrowaniu się na jednych rzeczach bardziej niż na innych. Zapomniliśmy, czym jest ewolucja. To ważne. W moich dwóch ostatnich walkach powinienem zmienić się bardziej. Ale nie zrobiłem tego.

Zdaniem mistrza to było przyczyną jego porażek, a także Renana Barao i Juniora Dos Santosa. O ile w przypadku „Cigano” można się z tym bez problemu zgodzić – we wszystkich walkach z Cainem Velasquezem był niemal takim samym zawodnikiem, nie rozwinął zbyt wiele umiejętności, które mogłyby mu pomóc wygrać, nawet w ostatniej walce, z drugiej niczego się nie nauczył – to w przypadku Silvy i Barao czynnikiem raczej była po prostu znacznie wyższa klasa rywala. A Anderson aby pokonać Weidmana musiałby nie ewoluować, ale przejść rewolucję, całkowicie odmienić swój styl walki, a i to mogłoby nie wystarczyć na Amerykanina.

Mistrz mówi dalej:

To dlatego ściągnąłem Ricardo De La Rivę, Luiza Carlosa Dorea, dlatego Rogerio Camoes zawsze szuka możliwych zmian, z Josuelem Distakiem i cały X-gymem, aby wiedzieć co można jeszcze zmienić.

2 thoughts on “Anderson Silva: „Zapomnieliśmy czym jest rozwój”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.