Anderson Silva vs. Ovince Saint Preux planowane na UFC 212

Getty images / UFC

Do pojedynku miałoby dojść w formule catchweight.

Po wyeliminowaniu Kelvina Gasteluma (14-2, 9-2 w UFC) z pojedynku przeciwko Andersonowi Silvie (34-8, 16-4 1 NC w UFC, #7 w rankingu UFC) z powodu wykrycia metabolitów marihuany w organizmie zwycięzcy 17 edycji TUF-a UFC wzięła się za poszukiwanie nowego rywala dla Spidera.

Wśród potencjalnych rywali dla Brazylijczyka przewinęło się kilka nazwisk, ale nic nie wskazywało na to, że negocjacje zbliżają się ku końcowi. Teraz brazylijski portal Combate informuje, że największa organizacja MMA na świecie planuje zestawienie Silvy do walki z Ovincem Saint Preuxem (20-10, 8-5 w UFC, #8 w rankingu UFC), pojedynek miałby odbyć się w limicie 195 funtów.

OSP 5 dni temu walczył podczas UFC Fight Night 108, pochodzący z Haiti zawodnik duszeniem barkiem zmusił Marcosa Rogerio de Limę do poddania się. Wcześniej Saint Preux zanotował 3 porażki z rzędu przegrywając walki z Jonem Jonesem, Jimim Manuwą oraz Volkanem Oezdemirem.

Silva w ostatnim pojedynku jednogłośnie na punkty pokonał Dereka Brunsona. Zwycięstwo to zakończyło okres ponad czterech lat  bez zwycięstwa Andersona w oktagonie UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *