Anderson Silva stanie do walki bokserskiej z Julio Cesarem Chavezem Jr

Legenda MMA i były mistrz wagi średniej UFC Anderson Silva podpisał kontrakt na walkę bokserską z Julio Cesarem Chavezem Jr. Znane są już data i miejsce tego pojedynku.

Niedawno poinformowano, że 45-letni Anderson Silva (34-11 MMA, 17-7 UFC, 1-1) przeniesie swoje talenty z Oktagonu na ring bokserski, mierząc się z 35-letnim byłym mistrzem wagi średniej WBC Julio Cesarem Chavezem Jr (52-5-1, 1 NC, 34 KO), a teraz walka została już oficjalnie ogłoszona. Jak informuje TMZ Sports, Silva podpisał kontrakt na walkę z Chavezem Jr, która odbędzie się 19 czerwca na stadionie Jalisco w Guadalajara w Meksyku. Wydarzenie, które będzie zatytułowane „Tribute to the Kings”, będzie transmitowane na żywo w systemie pay-per-view.

Silva wypowiedział się na temat walki z Chavezem Jr. w następujący sposób:

„Kiedy patrzę wstecz na moją podróż, widzę, że nic nie poszło na marne. Jestem niezmiernie szczęśliwy z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności bokserskich z Julio Césarem Chavezem Jr. Trenuję nieustannie, zawsze dążąc do wytrzymałości i pokonywania przeszkód. Walka jest moim nieustannym oddechem”.

Silva, były mistrz wagi średniej UFC, ma rekord 1-1 jako zawodowy bokser. Zadebiutował w boksie zawodowym w 1998 roku i przegrał z Osmarem Luizem Teixeirą przez rezygnację z dalszej walki. W 2005 roku Silva ponownie stanął na bokserskim ringu i wygrał przez nokaut z Julio Cesarem De Jesusem. Od 2005 roku Silva walczy wyłącznie w mieszanych sztukach walki. UFC nie pozwoliło mu rozwiązać kontraktu na rywalizację w boksie, mimo że bardzo tego chciał. Jednakże, po tym jak UFC zwolniło Silvę w listopadzie 2020 roku po przegranej przez TKO z Uriah Hallem, Silva stał się wolnym strzelcem. Był wolny i mógł ścigać każdą okazję, a zdecydował się wybrać boks.

Oprócz pojedynku Silva vs. Chavez Jr, ojciec Meksykanina, legendarny bokser Julio Cesar Chavez – który ma obecnie 58 lat – podejmie na karcie Hectora Camacho Jr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *