Anderson Silva skończy karierę po zwycięstwie nad Sonnenem?

Na konferencji prasowej przed UFC 148 mistrz wagi średniej UFC Anderson Silva został zapytany, czy po wygranej z Chaelem Sonnenem odejdzie na sportową emeryturę. Odpowiedź brzmiała:

„Nie.”

Patrząc na Spidera, ciężko czasem uwierzyć, że skończył już 37 lat. Brazylijczyk walczy zawodowo od 1997 r. Poza tym, to nie pierwszy raz, kiedy Silva zdementował plotki o ewentualnej sportowej emeryturze. Co by daleko nie szukać, w październiku zeszłego roku w wywiadzie dla Tatame.com powiedział, że zamierza walczyć jeszcze jakieś 6-7 lat.

W najbliższy weekend będzie bronił tytułu mistrzowskiego po raz… dziesiąty. Na koncie ma robiący wrażenie rekord 14-0, który zaczął od rozklepania Chrisa Lebena w swoim debiucie w UFC w 2006.

W wadze średniej UFC tak naprawdę nie ma nikogo, kto mógłby mu zagrozić.

 

3 thoughts on “Anderson Silva skończy karierę po zwycięstwie nad Sonnenem?

  1. No !Juz sie przestraszylem… mam nadzieje ze zawalczy conajmniej ze 3 walki jeszcze i przegoni rekord Fedora :> Wtedy mysle sam zdecyduje ze odejdzie jako Wielka Legenda MMA. Ja bym tak zrobil 😉

  2. „W wadze średniej UFC tak naprawdę nie ma nikogo, kto mógłby mu zagrozić.”- ja się bałem, że jak wygra/ przegra z Sonnenem, to odejdzie, ale teraz wiem, że jeszcze raz zmierzy się z Belfortem, mam nadzieję. To zdanie w cytacie jest grubo przesadzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *