Anderson Silva powróci do bokserskiego ringu na karcie Floyda Mayweathera w Dubaju

Anderson Silva ma już zarezerwowany kolejny pojedynek bokserski.

Silva, były wieloletni mistrz wagi średniej UFC, ponownie założy duże rękawice, wracając na ring w walce przeciwko brazylijskiemu zawodnikowi MMA Bruno Machado w pokazowym pojedynku 14 maja. Informację o walce podał TMZ w czwartek, po czym pojawiła się oficjalny komunikat. Jak podaje MMA Fighting, walka ma trwać osiem rund i odbędzie się w wadze 194 funtów.

Gala pod nazwą „The Global Titans Fight Series”, której głównym pojedynkiem jest pokazowa walka Floyda Mayweathera z Danem Moore’em, odbędzie się na lądowisku dla helikopterów na szczycie kultowego hotelu Burj Al Khalifa w Dubaju.

Silva wyjdzie na ring bokserski po raz trzeci od czasu rozstania się z UFC pod koniec 2020 roku. W 2021 roku 46-letni Silva pokonał Julio Cesara Chaveza Jr, a ostatnio znokautował Tito Ortiza w mniej niż dwie minuty we wrześniu ubiegłego roku.

35-letni Machado ma za sobą sześć zwycięskich walk w klatce. Po zdobyciu tytułu mistrza UAE Warriors przez skończenie Mike’a Santiago w lipcu 2020 roku, Machado pokonał innego byłego weterana UFC Mickaela Lebouta w styczniu 2021 roku.

Mayweather (45 lat) powróci na ring po raz pierwszy od czasu pokazowej walki z gwiazdą YouTube Loganem Paulem w czerwcu ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *