Anderson Silva: „Nie trenowałem od czasu UFC 198, ale chcę się sprawdzić i dać dobrą walkę”

Anderson Silva UFC 200

Jeśli Anderson Silva chce się sprawdzić, to będzie miał okazję to zrobić z Danielem Cormierem, który zapaśniczo i siłowo będzie bardzo trudnym rywalem.

To kolejny już raz kiedy Silva chce się sprawdzić w walce z innym zawodnikiem na UFC 200. W marcu tego roku Anderson mówił, że chciałby się zmierzyć z Conorem McGregorem kiedy jego rewanż z Natem Diazem nie był oficjalnie ogłoszony. Później Silva stoczył rewanż z Michaelem Bispingiem zakończony porażką, a następnie miał wystąpić na gali UFC 198 w Brazylii i zmierzyć się z Uriah Hallem. Z powodu problemów z woreczkiem żółciowym Anderson musiał wycofać się z walki i poddać operacji.

Teraz Anderson Silva czuje się już znakomicie, jest głodny walki i dlatego wyraził chęć walki z Danielem Cormierem na UFC 200. Kiedy po czwartkowej gali UFC Fight Night 90, Silva spotkał się z dziennikarzami na konferencji powiedział, że nie trenował od czasu przygotowań do UFC 198.

— Myślę, że jestem w dobrej formie i nie chcę, aby Daniel albo ktokolwiek inny myślał, że go nie doceniam lub, że wychodzę tylko po to, by wyzwać mistrza. Jestem tutaj, by sprawdzić siebie, a nie trenowałem od paru miesięcy. Uważam jednak, że jestem w dobrej kondycji, aby dać dobrą walkę.

Wszystko wskazuje na to, że Anderson Silva jest z góry na przegranej pozycji biorąc walkę na dwa dni przed galą bez przygotowania pod większego, cięższego Daniela Cormiera, który dodatkowo jest specjalistą w zapasach. Czy jednak ktoś da sobie uciąć rękę za pewne zwycięstwo Cormiera? W ostatnim okresie jesteśmy świadkami wielu zmian w dywizjach i na pozycjach mistrzów poszczególnych kategorii.

Poniżej konferencja prasowa z udziałem Andersona Silvy:

5 thoughts on “Anderson Silva: „Nie trenowałem od czasu UFC 198, ale chcę się sprawdzić i dać dobrą walkę”

  1. jak to wgl brzmi Cormier vs Silva jak dla mnie bardzo nie spodziewany przeciwnik dla DC ale nazwisko wcale nie słabsze niz Jones wiadomo nie ta waga i nie ten poziom Andersona co kiedys ale przynajmniej w 50 % uratował Cormiera i rozpiskę , jeden plus Anderson przynajmniej nie musiał zbijac wagi 😀

  2. Nie wiem ile wazy DC oraz Silva na codzien. Na moje oko miedzy nimi moze byc pare kilo różnicy!! DC jakieś 2-3 kilo wiecej. Jakby nie było jest to super fight!!! Karta uratowana!!! Jeśli AS bedzie w formie to bedzie dobra walka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *