Anderson Silva i Nick Diaz z perspektywą walki o pas. Dana White nie zaprzecza

Czy Anderson Silva i Nick Diaz mogą zawalczyć o szansę na pojedynek o pas? Dana White nie potwierdza tego ale uważa, że jest to możliwe.

Bez wątpienia starcie między Andersonem Silvą (33-6 MMA, 16-2 UFC) a Nickiem Diazem (26-9 MMA, 7-6 UFC) zaplanowane na UFC 183 jest czymś na co czekają miliony fanów MMA. Starcie dwóch twardych charakterów i byłych mistrzów, z jednej strony były mistrz UFC a z drugiej były mistrz Strikeforce. Dla Silvy będzie to powrót do Oktagonu po paskudnej kontuzji nogi jakiej nabawił się w rewanżowej walce z Chrisem Weidmanem. Anderson Silva jest jedną z ikon UFC i zawodnikiem, który zdobył największą ilość nokautów, zwycięstw oraz najwięcej razy toczył walki w obronie pasa.

Nick Diaz, to były mistrz Strikeforce, który ma za sobą także dwie walki o tytuł mistrza UFC. Nick jest bardzo oryginalnym zawodnikiem zarówno w klatce jak i poza nią, co sprawia, że niektórzy go kochają a inni nienawidzą. Nie zmienia to jednak faktu, że jest typem zawodnika dzięki któremu każda gala notuje wzrost finansowy. Ponad 80% zwycięstw zanotował przed czasem a to już coś znaczy.

Co o tym pojedynku oraz szansie na title shota sądzi Dana White?

– Jestem bardzo podekscytowany tą walką. Nie mogę się doczekać powrotu Andersona. On jest jednym z moich ulubionych zawodników. Co do Nicka Diaza, on zawsze daj emocjonujące walki, a ten pojedynek był jego marzeniem. To także walka, której wyczekiwali fani MMA, więc zorganizowaliśmy ją – powiedział Dana White

Co jednak będzie stawką tego pojedynku? Silva walczył już dwukrotnie z Chrisem Weidmanem przegrywając w pierwszym starciu tracąc pas i w rewanżu odnosząc kontuzję. Nie często zdarza się, że zawodnik dostaje trzecią szansę z tym samym rywalem zwłaszcza jeżeli chodzi o tytuł mistrza. Mówimy tutaj jednak o Andersonie Silva, który może być bardziej uprzywilejowany.

Nick Diaz ma również wiele do zyskania w tym starciu. Diaz był już bardzo blisko by wywalczyć sobie tytuł wagi półśredniej UFC i to nawet dwukrotnie. Przegrał jednak oba pojedynki, jeden o tymczasowy tytuł z Carlosem Conditem przy okazji wpadając na teście na obecność marihuany i drugi z Georgesem St-Pierre. Teraz przy okazji ogłoszenia walki s Silvą, Diaz porzuca ogłoszoną wcześniej emeryturę i zacznie wszystko od początku w kategorii średniej.

Dana White nie chciał ostatecznie stwierdzić, czy zwycięzca tej walki dostanie szansę na walkę o tytuł ponieważ jeszcze wiele może się zmienić do stycznia. Powiedział, że walka o pas jest możliwa lecz decyzja zostanie podjęta dopiero po walce.

6 thoughts on “Anderson Silva i Nick Diaz z perspektywą walki o pas. Dana White nie zaprzecza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.