Analiza kursów bukmacherskich przed UFC Fight Night 96: Lineker vs. Dodson

UFC Fight Night 96

Organizacja UFC ani myśli pozwolić fanom odetchnąć, również w tę sobotę światowy potentat zorganizuje kolejny event. Tym razem największa organizacja MMA na świecie zawita do Portland z galą UFC Fight Night 96.

Kursy bukmacherskie prezentują się następująco:

kursy

*kursy pochodzą ze strony betsafe.com  pobrane dnia 29.09 ok. godziny 21

kurs Lineker vs. Dodson

Przyjrzymy się walce, która będzie głównym wydarzeniem sobotniego wieczoru. W limicie wagi koguciej spotkają się jeszcze do niedawna zawodnicy kategorii muszej – John Lineker i John Dodson.

porównanie Lineker vs. Dodson

porównanie Lineker vs. Dodson2

Dodson ma 32 lata i jest o 6 lat starszy od swojego najbliższego rywala. Amerykanin debiutował w 2002r. i od tamtej pory stoczył 25 pojedynków, z których 18 wygrał w 9 nokautując oponentów. Z kolei Lineker rozpoczął zawodową karierę w 2008r., ale ma na koncie więcej walk – obecnie już 35, w tym 28 wygranych.

Zawodnicy dysponują zbliżonymi warunkami fizycznymi.

Dodson walczy z odwrotnej pozycji co na starcie daje mu delikatną przewagę nad klasycznie ustawionym rywalem. Lineker w stójce prezentuje bardzo agresywny styl: podstawą jego ataków są potężne sierpy (gif.1. gif.2.) i ciosy podbródkowe. Brazylijczyk umie też korzystać z ciosów prostych, ale nadto woli walczyć  w półdystansie gdzie może korzystać z mocnych uderzeń. Szuka ciosów na korpus, rzadko odwołuje się do kopnięć – jeśli już to do tych na uda rywali. Chętnie wchodzi w szalone wymiany ciosów (gif.3.) chociaż jego stójkowa defensywa nie należy do najlepszych – 26-latek trzyma ręce nisko, słabo balansuje głową, ale dysponuje bardzo wytrzymałą szczęką. Z kolei styl Amerykanina opiera się na niesamowitej szybkości (gif.4.) i bardzo dobrej pracy nóg (gif.5.). Dodson jest bardzo mobilnym, eksplozywnym zawodnikiem z dużą siłą ciosu (gif.6.), który w swoje działania w klatce często wplata zwody i uniki. W wymiany ciosów nie wchodzi tak chętnie jak Lineker a od Brazylijczyka odróżnia go także to, że korzysta z kopnięć i czasem całkiem nieźle mu to wychodzi (gif.7.). Dodson szuka okazji do kontr i nie daje się zamykać przy siatce.

gif.1. Lineker trafia Alptekina Ozkilicia mocnymi sierpami
gif.2. John lewym sierpem doprowadza do knockdownu Michaela McDonalda
gif.3. Brazylijczyk w wymianie uderzeń z Francisco Riverą
gif.4. Dodson trafia Demetriousa Johnsona szybkimi uderzeniami
gif.5. The Magician podąża za Johnem Moragą i trafia go ciosami na korpus
gif.6. John lewym sierpem kontruje atak Johnsona
gif.7. Dodson dobrym kopnięciem trafia Johna Moragę

Obaj zawodnicy dysponują przyzwoitymi umiejętnościami zapaśniczymi. Lineker broni się przed próbami sprowadzeń głównie wycofaniami bioder i próbami gilotyn. Położony na plecach nie jest bezbronny – jego parter jest co najmniej przyzwoity. Dodson od czasu do czasu pokazywał w klatce swoje ofensywne zapasy choćby efektownie rzucając Zacha Makovsky’ego czy obalając Demetriousa Johnsona. W stójce bardzo czujny, szybko reaguje na próby obaleń wycofując biodra i łapiąc podchwyty. Obalony stara się szybko wrócić na nogi.

Kondycyjnie obaj zawodnicy prezentują wysoki poziom jednak cardio Brazylijczyka nie zostało jeszcze sprawdzone na dystansie 25 minut.

Obecnie bukmacherzy faworyzują Amerykanina, kurs na jego wygraną wynosi 1,77 podczas gdy wygrana Linekera ponad 2-krotnie pomnoży postawiony kapitał. Pojedynek ten jest trudny do typowania, ale zmuszony do wyboru postawiłbym na Johna z Brazylii. Lineker ma wiele do zaoferowania w stójce a i gdy walka przeniesie się do parteru nie będzie bezbronny. Za 26-latkiem przemawia także fakt, że w ostatnich pojedynkach to on prezentował się lepiej niż Dodson. Jednak podsumowując byłbym ostrożny w stosunku do stawiania dużych pieniędzy na tę walkę.

3 thoughts on “Analiza kursów bukmacherskich przed UFC Fight Night 96: Lineker vs. Dodson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *