„Amerykanie zdominują mma w przyszłości”

(mmamania.com)

„Być może Brazyliczycy coś przeoczają w treningu. To nie tak, że trenujemy mniej, ale czasami chyba mylimy ilość z jakością. To smutne, ale Amerykanie będą dominować w mma w przyszłości. Są bardzo mocni finansowo. Jeśli nie są w czymś najlepsi, to biora do siebie najlepszych zawodników i trenerów. Ilu Brazylijczyków naucza jiu-jiutsu w USA? Tysiące. A ilu jest kubańskich i bułgarskich trenerów od boksu czy zapasów? Liczby nie kłamią.”

Fabio Maldonado, brazylijski zawodnik wagi półciężkiej wypowiada się na temat nierówności w jakości treningów, która odnosi się do mieszanych sztuk walki. 
Czy inne kraje mają kompletne teamy, które mogą pokryć kazdy aspekt szkolenia mma? Czy dla każdego zawodnika mma, wycieczka do USA po nauki będzie w przyszłości konieczna?

14 thoughts on “„Amerykanie zdominują mma w przyszłości”

 1. wiadomo ze chodzi o hajs, bo bez hajsu (POLSKA) jakie ma osiagi w mma ? Thompsona ? hahahaha . A wiadomo ze najlepsi specjalisci wola jechac do USA bo placa grube pieniadze. Czy dla każdego zawodnika mma, wycieczka do USA po nauki będzie w przyszłości konieczna? A czy oni juz tak nie robia ?

 2. Jest tak jak z boksem po prostu. Teraz amerykanie a za jakieś 50 lat europejczycy będą im łoić tyłki. Gdyby chociażby w takiej Polsce (np. KSW) płacili odpowiednio zawodnikom to było by ich stać na trenerów itd., ale niestety u nas chcą się nachapać pieniędzmi a że mamy kraj idiotów to płaci się bóg wie ile pudzianowi, który wpierdol obskoczył by od niektórych zawodników wagi lekkiej zamiast młodym zawodnikom aby mieli za co podwyższać swoje umiejętności.

 3. dante:
  Jest tak jak z boksem po prostu. Teraz amerykanie a za jakieś 50 lat europejczycy będą im łoić tyłki. Gdyby chociażby w takiej Polsce (np. KSW) płacili odpowiednio zawodnikom to było by ich stać na trenerów itd., ale niestety u nas chcą się nachapać pieniędzmi a że mamy kraj idiotów to płaci się bóg wie ile pudzianowi, który wpierdol obskoczył by od niektórych zawodników wagi lekkiej zamiast młodym zawodnikom aby mieli za co podwyższać swoje umiejętności.

  Dobry komentarz.

 4. dante:
  Jest tak jak z boksem po prostu. Teraz amerykanie a za jakieś 50 lat europejczycy będą im łoić tyłki. Gdyby chociażby w takiej Polsce (np. KSW) płacili odpowiednio zawodnikom to było by ich stać na trenerów itd., ale niestety u nas chcą się nachapać pieniędzmi a że mamy kraj idiotów to płaci się bóg wie ile pudzianowi, który wpierdol obskoczył by od niektórych zawodników wagi lekkiej zamiast młodym zawodnikom aby mieli za co podwyższać swoje umiejętności.

  Zgadzam się.

 5. Dante z ostatnim zdaniem się zgodzę , ale takie zabiegi jak Pudzian w mma też są potrzebne by w przyszłości Ci młodzi mieli gdzie trenować i gdzie walczyć. Przez to , że Mariusz propaguje ten sport a jest osobą znaną na całym świecie , choć na chwilę oczy całego świata przez moment są zwrócone bądź co bądź na Polskie MMA. Przez to mamy promocję i turnieje , szkoły powstają jak grzyby po deszczu.
  Niebawem się to zmieni i jak sport odniesie taką popularność jak w stanach i ludzie bądź co bądź zarobią na tym swoje , to zaczną inwestować w młode talenty. Niestety jak to mówią busines is busines i tutaj w większości przypadków kasa bierze górę. Tak czy siak w porównaniu do tego co było idziemy w bardzo szybkim tempie ku lepszemu w mma.
  Pozdrawiam

 6. Fabio wpierdol dostał i się żali. Prawda jest taka, że (nie licząc podstawowego minimum na przygotowanie, życie i odnowe) masakrycznie dużo zależy od trenera – czy jest bystry, doświadczony czy jest aroganckim bucem który udaje ważnego żeby budować swoje poczucie wartosci zamiast sie stale uczyc i rozwijac, kombinowac. Dobrych w biednych krajach bardzo dobrych zawodników nie dużo, prawda ale bardzo dobrych trenerów jeszcze mniej

 7. tak USA bedzie najwieksza branza na swiecie ale i tak MMA w brazyli jest an wyzszym poziomie potem USA a nastepnie japonia wystarczy spojrzec ile brazylijskich zawodnikow wbija w top praktycznie a co do pudziana jego zarobki mnie nie inetresuja mimo ze mu nie wychodzi wazne ze promuje ten sport zawsze sa trudne poczatki zobaczycie za 10 lat jakie w Polsce bedzie znane MMA i ile talentow wyjedzie za ocean … wszystko powoli ale do skutku

 8. @Ja

  Trochę w tym racji jest, ale oni nie mają się co żalić. Mają genialnych zawodników przecież, teamy z porwównaniu z naszymi ? – Niebo. Dopóki nie będzie kasy, nie będzie dobrych zawdoników. Swoją drogą Pudzianowi mogli by nic nie płacić(mało jej ma ?), a kasę dzielić tym „prawdziwym”.

 9. Fajter , nikt za darmo i bez jakiegokolwiek zysku , nawet dla własnej promocji nie wejdzie w żaden biznes.
  Poza tym kasa która jest przeznaczona dla Mariusza Pudzianowskiego jest swoistym odkupieniem praw do jego wizerunku, na który ciężko sobie zapracował przez te wszystkie lata. W pewnym stopniu popieram działania KSW , chociaż tak jak wcześniej pisałem mają one na celu zapychanie swoich kieszeni.
  Dla nich kasa , dla nas promocja sportu na , który większość z nas liczy w przyszłości. Kto na tym lepiej wyjdzie ?
  Myślę , że obie strony mają w tym swoją korzyść.
  My mamy promocję , liczne turnieje , coraz większy zysk z walki zawodowej , coraz więcej sponsorów zainteresowanych mma w dobie dzisiejszej popularności tego sportu.
  Podsumowując wilk syty i owca cała , więc sformułowanie „kasę dzielić tym prawdziwym” nie jest chyba na miejscu , dlatego , że każdy zawodnik dostaje swoją gażę uzależnioną od wyników.
  Czyli w myśl powiedzenia „jak sobie pościelisz tak się wyśpisz”.
  Nikt w ciemno kontraktu nie podpisuje , a podpisując akceptuje się wszystkie jej warunki.
  Pozdrawiam

 10. adam – kto lepiej wyjdzie? napewno nie chlopaki co trenuja dziesiatkami lat zeby sie pokazac na ksw i dostawac za to pare groszy ;/ Wyjebane w Mariuszka niedlugo najbardziej promujacym zawodniekiem bedzie Mamed !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *