Amanda Nunes vs. Holly Holm i Nina Ansaroff vs. Tatiana Suarez w planach na UFC 237

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Pojedynki kobiet najprawdopodobniej trafią do rozpiski majowej gali.

Póki co w rozpisce gali UFC 237 znajduje się tylko pojedynek Rose Namajunas (8-3, 6-2 w UFC) z Jessicą Andrade (19-6, 10-4 w UFC, #1 w rankingu UFC wagi słomkowej) ,którego stawką będzie pas kategorii słomkowej. Jednak jak informuje portal Combate, toczą się zaawansowane rozmowy na temat starcia Amandy Nunes (17-4, 10-1 w UFC) z Holly Holm (12-4, 5-4 w UFC, #2 w rankingu UFC wagi koguciej) oraz Niny Ansaroff (10-5, 4-2 w UFC, #3 w rankingu UFC wagi słomkowej) z Tatianą Suarez (7-0, 4-0 w UFC, #3 w rankingu UFC wagi słomkowej).

Nunes, po trzech udanych obronach tytułu w limicie 135 funtów, podczas UFC 232 rywalizowała z Cris Cyborg o pas kategorii piórkowej. Pojedynek ze swoją rodaczką Amanda wygrała niespodziewanie i szybko nokautując rywalkę w 51 sekund. Z kolei Holm w ostatniej walce powróciła do zwycięstw, pojedynek z Megan Anderson rozegrała bardzo dobrze pod względem taktycznym i pewnie zwyciężyła na punkty.

Ansaroff jest obecnie na świetnej fali czterech kolejnych zwycięstw, od czasu porażek w pierwszych walkach w oktagonie UFC Nina pokonała kolejno: Jocelyn Jones-Lybarger, Angelę Hill, Randę Markos i Claudię Gadelhę. Suarez w zeszłym roku stoczyła dwa pojedynki, w maju poddała Alexę Grasso a we wrześniu znokautowała Carlę Esparzę. Zwyciężczyni 23 edycji TUF-a nadal pozostaje niepokonana w zawodowej karierze.

Gala UFC 237 odbędzie się 11 maja w brazylijskiej Kurytybie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *