Amanda Nunes odchodzi z American Top Team. Była mistrzyni wagi koguciej stworzy własny klub

Steve Marcus / Getty Images

Amanda Nunes dokonuje zmian po swojej porażce z Julianną Peñą na UFC 269 w zeszłym miesiącu. Była podwójna mistrzyni zdecydowała się opuścić klub American Top Team.

Na UFC 269, Julianna Peña zszokowała świat, kiedy poddała Amandę Nunes, zostając nową mistrzynią UFC w wadze koguciej. Po przegranej, Nunes natychmiast wyraziła zainteresowanie pojedynkiem rewanżowym.

„Myślicie, że wyjdę i będę wytrącona z równowagi. Bez wątpienia akceptuję rewanż. Dajcie mi trochę czasu na pozbieranie się do kupy, a wrócę lepsza niż kiedykolwiek” – napisała Nunes w poście na Instagramie.

Teraz, według raportu Combate, częścią tego procesu pozbierania wszystkiego do kupy będzie odejście Nunes z American Top Team.

Nunes dołączyła do klubu w 2014 roku z bilansem 9-4. W następnym roku rozpoczęła się jej dobra passa, w której przez sześć lat była niepokonana, z bilansem 12-0, mistrzostwami świata w dwóch kategoriach wagowych i wielokrotnymi obronami tytułów zarówno w dywizji koguciej, jak i piórkowej. Ten rekord w ATT pozostał niepobity aż do UFC 269 w zeszłym miesiącu, kiedy to Nunes straciła swój tytuł w wadze 135 funtów na rzecz Peñy.

Tak się złożyło, że przed starciem Nunes z Peñą, Peña poddała w wątpliwość, czy Nunes rzeczywiście miała COVID-19, częściowo dlatego, że słyszała, iż Nunes nie trenowała w ATT przed walką. Jej rozmowa z właścicielem klubu Danem Lambertem tylko jeszcze bardziej przekonała Peñę, że Nunes była nieobecna w ATT zeszłego lata. Ostatecznie walka została przeniesiona na UFC 269, gdzie Peña zdobyła pas w wadze koguciej.

Teraz, podobnie jak w 2014 roku, Nunes będzie szukała restartu, tworząc swój własny zespół. Obecnie nie ma informacji na temat tego, czy któryś z trenerów z ATT będzie współpracował z Brazylijką w jej nowym projekcie. Poinformowano również, że żona Amandy, Nina Nunes, odejdzie z ATT do nowego klubu.

American Top Team jest jednym z najbardziej znanych klubów MMA na świecie. Przez lata gościł byłych mistrzów UFC Tyrona Woodleya, Joannę Jędrzejczyk, Juniora dos Santosa i Andreia Arlovskiego. Dziś nadal jest domem dla takich zawodników jak Dustin Poirier, Jorge Masvidal, Kayla Harrison i panujący mistrz wagi półciężkiej Glover Teixeira.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *