Amanda Nunes – Nie będę nalegała na walkę z Cris Cyborg, to jest jej kategoria wagowa

Mike Roach/Zuffa LLC/Getty Images

Mistrzyni wagi koguciej UFC Amanda Nunes nie zamierza już decydować się na przejście do dywizji piórkowej.

Amanda Nunes prawdopodobnie stanie do drugiej obrony tytułu mistrzowskiego w walce z Valentiną Shevchenko z którą już raz walczyła na UFC 196 i wygrała przez jednogłośną decyzję. Kiedy Cris „Cyborg” Justino borykała się w ostatnim czasie z problemami związanymi z tym, że została tymczasowo zawieszona przez USADA za naruszenie polityki antydopingowej, Amanda Nunes rozważała przejście do dywizji piórkowej.

Teraz kiedy Cris Cyborg została oczyszczona z zarzutów i dopuszczona do rywalizacji, może być kolejną kandydatką do pojedynku o tytuł wagi piórkowej, który jest w posiadaniu Germaine de Randamie.

W rozmowie z FloCombat.com, Nunes powiedziała, że w związku z takim obrotem spraw nie zamierza rywalizować z Cris Cyborg.

— Nie mam zamiaru walczyć z Cris. Miałam w planach walczyć z Holly Holm lub Germaine de Randamie, które były w mojej kategorii, ale teraz wróciła Cris i nie jestem już zainteresowana przejściem do wyższej kategorii. Chcę, żeby to ona była mistrzynią. Żeby z nią walczyć musiałabym przybrać na wadze i masie mięśniowej. Jestem w wadze 135 funtów i przejście do 145 funtów mogłoby mi zająć przynajmniej rok. Tak jak powiedziałam, ta kategoria należy do Cris. Wtedy ona miała pozytywne wyniki testów, a dwie dziewczyny z dywizji 135 funtów poszły w górę z czego jedna miała dwie porażki, a druga nie była sklasyfikowana w rankingu. Mistrzyni de Randamie jest dziewczyną, którą pokonałam. Prosiłam o przejście wyżej, ponieważ mogę być mistrzynią w dwóch kategoriach. Z mojego punktu widzenia wyglądało to tak, że były tam dwie zawodniczki z mojej kategorii, a Cris nie było wtedy w grze.

2 thoughts on “Amanda Nunes – Nie będę nalegała na walkę z Cris Cyborg, to jest jej kategoria wagowa

  1. Taaa, moge walczyc o drugi pas, ale tylko z babkami z mojej kategorii wagowej. A jak mnie zestawicie z Cyborg, to mam kontuzje, zalegla operacje, rekolekcje w kosciele i pilnuje sasiadce dziecka w weekendy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *