Amanda Nunes będzie bronić tytułu w walce z Raquel Pennington na gali UFC 224

Nie Cris „Cyborg” Justino, a Raquel Pennington będzie kolejną rywalką mistrzyni wagi koguciej UFC Amandy Nunes. UFC oficjalnie potwierdziło zapowiadany wcześniej pojedynek, który odbędzie się na gali UFC 224.

Po gali UFC 222 i zwycięstwie Cris Cyborg z Yaną Kunitskayą, szef UFC Dana White stwierdził, że poważnie rozważa odwołanie pojedynku Amandy Nunes z Raquel Pennington i zestawienie mistrzyni wagi koguciej z mistrzynią wagi piórkowej.

„Myślę, że wymienimy Raquel Pennington na Cris Cyborg w walce z Amandą Nunes. Justino dopiero stoczyła walkę, więc gdy poziom adrenaliny spadnie, musi zostać sprawdzona, aby upewnić się, że jest gotowa na 100 procent. Myślę, że Cyborg i Nunes to walka, która musi się odbyć. Ona jest bestią. Walka, która jest do zrobienia, to ona i Nunes. To walka, która musi się wydarzyć. Nunes chce walki, [Cyborg] chce walki, ja chcę walki i jestem pewien, że ​​fani też chcą ją zobaczyć. Więc dostaniemy to.”

Amanda Nunes jest aktualnie na fali sześciu zwycięstw z rzędu w pojedynkach w których pokonała Mieshę Tate, Rondę Rousey, Valentinę Shevchenko dwukrotnie, Sarę McMann i Shaynę Baszler. Dla Raquel Pennington będzie to powrót do rywalizacji po półtorarocznej przerwie. Zawodniczka ma za sobą cztery wygrane walki z Jessicą Andrade, Bethe Correia, Elizabeth Phillips i Mieshą Tate.

Cris Cyborg zapytana o walkę z Amandą Nunes powiedziała, że pojedynek na UFC 224 może być dla niej zbyt wcześnie i nie da rady się odpowiednio przygotować zwłaszcza, że zaraz po gali UFC 222 miała wrócić od Brazylii, aby adoptować swoją siostrzenicę i sprowadzić ją do USA, aby mogła z nią zamieszkać. Dla Justino najlepszym terminem byłaby walka na gali UFC 226.

Gala UFC 224 odbędzie się 12 maja w Rio de Janeiro, a na karcie walk zobaczymy m.in. takie walki jak pojedynek Vitora Belforta z Lyoto Machida i Ronaldo Souzy z Kelvinem Gastelumem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *