Aljamain Sterling wypada z walki o pas z Petrem Yanem na UFC 267. Rozważana jest walka o tymczasowy tytuł

Gala UFC 267 straciła właśnie jedną z dwóch mistrzowskich walk, a mianowicie pojedynek rewanżowy o pas wagi koguciej między mistrzem Aljamainem Sterlingiem a Petrem Yanem. Niewykluczone, że może dojść do walki o tymczasowy tytuł.

Posiadacz mistrzowskiego pasa Aljamain Sterling wypadł z walki z powodu kontuzji, ale jest nadzieja, że jego przeciwnik, były mistrz Petr Yan, pozostanie na karcie i zawalczy o tymczasowy tytuł.

Obecnie faworytem do zastąpienia Sterlinga jest Cory Sandhagen, który jest sklasyfikowany na #3 miejscu w oficjalnym rankingu wagi 135 funtów. Choć ani Yan, ani Sandhagen nie mają jeszcze podpisanych umów na walkę, obie strony są otwarte na zestawienie ich pojedynku.

Aljamain Sterling (20-3 MMA, 12-3 UFC) zdobył pas wagi 135 funtów na UFC 259 w marcu, kiedy to Petr Yan (15-2 MMA, 7-2 UFC) został zdyskwalifikowany za nielegalne uderzenie kolanem na parterze. Mimo, że organizacja chciała jak najszybciej doprowadzić do rewanżu, Sterling opierał się przed walką z powodu operacji szyi, ale ostatecznie przyjął ją.

Porażka przez dyskwalifikację była pierwszą przegraną Yana od czasu kontrowersyjnej porażki przez niejednogłośną decyzję z Magomedem Magomedovem na ACB 32 w marcu 2016 roku. Do tej pory w swojej karierze Yan wygrywał z takimi zawodnikami jak John Dodson, Jimmie Rivera, Urijah Faber i Jose Aldo, którego pokonał w walce o wakujący tytuł w 2020 roku.

Cory Sandhagen (14-3 MMA, 7-2 UFC), jeśli zostanie zestawiony do walki o tytuł, będzie walczył po porażce przez niejednogłośną decyzję z T.J’em Dillashawem w lipcu, która przerwała passę dwóch zwycięstw, w tym szybkich nokautów nad Marlonem Moraesem i Frankie Edgarem. Poza porażką z Dillashawem, Sandhagen przegrał ze Sterlingiem przez poddanie w pierwszej rundzie.

UFC 267 odbędzie się 30 października w Etihad Arena na wyspie Yas w Abu Zabi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *