Aljamain Sterling twierdzi, że Cory Sandhagen nie zasługuje na walkę o pas po zwycięstwie nad T.J’em Dillashawem

Amy Kaplan/fansided.com

Mistrz wagi koguciej UFC Aljamain Sterling uważa, że zwycięzca walki wieczoru gali UFC on EPN 27 nie otrzyma walki o tytuł. Cory Sandhagen i T.J. Dillashaw nastawiają się natomiast na walkę o pas po tym pojedynku.

W walce wieczoru UFC Vegas 32, Cory Sandhagen podejmie byłego mistrza wagi koguciej T.J’a Dillashawa w bardzo oczekiwanej walce. Chociaż wielu uważa, że zwycięzca tej walki zmierzy się ze zwycięzcą walki o pas Aljamain Sterling vs. Petr Yan 2, mistrz wagi koguciej nie zgadza się z tym. Sterling uważa, że jeśli Sandhagen wygra, to nie zasługuje na walkę o pas, ale uważa, że Dillashaw dostałby tę walkę, gdyby wygrał.

„Jeśli pokonasz T.J’a Dillashawa, czy to daje ci walkę o pas? Nie wiem” – powiedział Sterling w „The Weekly Scraps Podcast”. „Ale jeśli T.J. go pokona, to czy to da T.J’owi walkę o pas? To absolutnie powinno dać T.J’owi walkę o pas. Absolutnie. Ale to w jaki sposób na to patrzę, nie wiem, co ta wygrana naprawdę da Sandhagenowi poza tym, że kolejne duże nazwisko zostanie dodane do jego rekordu.”

Chociaż Sterling uważa, że Dillashaw dostałby walkę o pas dzięki wygranej, nie sądzi, że były mistrz odniesie zwycięstwo. Sterling uważa, że zbyt długa przerwa przeszkodzi Dillashawowi i to Sandhagen wygra pojedynek.

„T.J. był zawieszony, był poza rywalizacją przez dwa lata, oszukiwał. On oszukiwał przez bardzo długi czas. Zapytajcie jego kolegów z drużyny. To jest coś, co zostało mi ujawnione lata temu i oczywiście nie chcesz być donosicielem nie mając żadnych dowodów, ale dowodami byli jego byli koledzy z drużyny mówiący o tym, no i oczywiście teraz został przyłapany. Myślę, że całkiem bezpiecznie można powiedzieć, że gdzie jest dym, tam jest ogień, a on powiedział na konferencji prasowej przed walką przeciwko Cody’emu Garbrandtowi – „tak, jasne”, kiedy Garbrandt powiedział: „Brachu, to ty pokazywałeś wszystkim jak to się robi”, a wszyscy po prostu zamietli to pod dywan.

Jestem po prostu podekscytowany tą walką. Myślę, że to będzie dobry stylowo pojedynek. Facet, który jest o wiele wyższy, ma większy zasięg, walczy z takim spokojem, a teraz walczy z nieco większą ilością brutalności, próbując naprawdę zranić facetów. Myślę, że to będzie bardzo, bardzo fajna walka do oglądania. Jeśli miałbym postawić na to pieniądze, to muszę powiedzieć, że Sandhagen wykona swoją pracę. Ci faceci trenowali razem i wierzę, że ich wspólne treningi dają mu pewność, że rozumie z czym ma do czynienia. Jeśli T.J. naprawdę się wyczyścił, to widzę jeszcze większe szanse Sandhagena w tej walce.”

Jeśli Sandhagen wygra, a Sterling pokona Yana w rewanżu, być może Sandhagen nie dostanie jeszcze walki o pas, ponieważ Sterling poddał go w 88 sekund rok temu. Nie można jednak zaprzeczyć, że z trzema zwycięstwami z rzędu zasłużyłby na walkę o tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *