Aljamain Sterling traci przeciwnika na galę UFC Fight Night 123

Aljamain Sterling (14-2 MMA, 6-2 UFC) walczący w wadze koguciej stracił przeciwnika na nadchodzącą galę UFC Fight Night 123.

MMAjunkie potwierdziło, że kontuzja Brazylijczyka Rani Yahya (24-9 MMA, 9-3 UFC) zmusiła go do wycofania się z zaplanowanego pojedynku. W związku z tym organizacja szuka obecnie nowego przeciwnika dla Sterlinga.

Gra UFC Fight Night 123 rozgrywa się w puchowym pojedynku pomiędzy Cub Swanson i Brianem Ortegą. Odbywa się 9 grudnia w Save Mart Center w Fresno w Kalifornii. Oficjalne zamówienie walki jeszcze nie zostało ujawnione, karta jest transmitowana na FS1 i UFC Fight Pass.

Aljamain Sterling, który obecnie zajmuje 7 pozycję w rankingu UFC, ma za sobą dwie wygrane walki z Augusto Mendesem i byłym mistrzem Renanem Barao. Na 14 zwycięstw w karierze, Aljamain sześć zdobył poddając swoich przeciwników i dwóch nokautując.

Rani Yahya spędził dekadę walcząc pod sztandarem UFC i WEC i wywalczył 18 zwycięstw poddając swoich rywali, co jak na 24 wszystkie wygrane walki jest kapitalnym osiągnięciem. Ostatnio pokonał przez kimurę Henry’ego Brionesa na gali UFC Fight Night 114 w Mexico City. Na sześć ostatnich walk Yahya wygrał pięć i przegrał jedną z Joe Soto. Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy Yahya będzie gotowy na powrót do rywalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.