Aljamain Sterling tłumaczy wycofanie się z wali z Petrem Yanem na UFC 267

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Mistrz wagi koguciej UFC Aljamain Sterling wydał oświadczenie w którym wyjaśnił dlaczego wycofał się z pojedynku rewanżowego z byłym mistrzem Petrem Yanem na gali UFC 267.

Aljamain Sterling (20-3 MMA, 12-3 UFC) twierdzi, że nie został dopuszczony do walki rewanżowej z Petrem Yanem (15-2 MMA, 7-2 UFC) i w rezultacie został wycofany z walki zaplanowanej na 30 października w Abu Zabi.

Sterling tłumaczy, że próbował nadrabiać treningi i przeforsował się, ale gdy pojawiło się nietypowe zmęczenie, zaniepokoił się i poprosił o przesunięcie walki z Yanem na koniec roku.

„Oczyśćmy atmosferę. Nie jestem kontuzjowany dla moich prawdziwych fanów, rodziny i przyjaciół, którzy pytają/zastanawiają się. Do hejterów, próbujących odebrać moją uwagę od mojego kolegi z drużyny, Meraba Dvalishviliego, aby rozmawiać o sobie i mojej sytuacji nie jest tym, co chciałem zrobić.

Merab wyglądał niesamowicie w sobotnią noc i miał zwariowany występ! Moja sytuacja jest skomplikowana. To szyja jest powodem tego dlaczego o tym rozmawiamy! To jest NAJLEPSZE, co kiedykolwiek czułem, budząc się rano i będąc w stanie żyć bez bólu od problemów z nerwami, które mam od ponad 10 lat.

Jak zawsze lubię dzielić się prawdą i być transparentnym z moimi fanami, którzy w rzeczywistości mają w dupie zdrowie fighterów. Treningi przebiegają dobrze, ale walczę z tym, żeby moje ciało dało radę przejść 2 rundy w sesjach sparingowych. Zmęczenie, które się pojawia i skurcze wciąż się utrzymują, to według mojego chirurga jest spowodowane tym, że nerwy wciąż dochodzą do siebie po długotrwałym urazie i operacji, którą przeszedłem. Nic nie mogę na to poradzić, poza tym, że mogę zaryzykować zmarnowanie operacji i być może poważne obrażenia!!!

Pierwotnie chciałem walczyć w grudniu, ale plany zostały przesunięte na wcześniejszy termin. Niestety, moje ciało nie współpracuje ze mną i poprosiłem o przedłużenie terminu oraz o to, żeby Petr Yan poczekał, dzięki czemu będę pierwszym człowiekiem w UFC, który obije mu tyłek.

Przyleciałem do Adriana Yaneza żeby pomóc w treningach. Chcę zobaczyć jak pójdzie ten tydzień i przekonać się czy przetrenowanie było prawdziwym powodem całego zmęczenia, ponieważ pracowałem w „nadrabianie zaległości” do walki dużo wcześniej niż się spodziewałem. Omówię to bardziej w moim dzisiejszym podcaście @theweeklyscraps. Ale oto krótka wersja tego, z czym mam do czynienia. Na szczęście team UFC rozumie jak poważna może być operacja kręgosłupa i dają mi dodatkowy czas na doprowadzenie mojego ciała do porządku, żeby nie było ŻADNYCH WYMÓWEK, gdy będę znowu walczyć.”

Petr Yan oskarżył Sterlinga o ucieczkę przed walką i nie zamierza na niego czekać. Zamiast tego Yan pozostanie na karcie UFC 267, a potencjalny pojedynek o tymczasowy tytuł jest obecnie omawiany z Corym Sandhagenem jako faworytem do zastąpienia Sterlinga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *