Aljamain Sterling i Bryan Caraway zmierzą się na UFC Fight Night 88

Sterling vs Caraway

Życzenie Aljamaina Sterlinga najwyraźniej się spełniło, ponieważ zmierzy się on  z Bryanem Carawayem na gali UFC Fight Night 88.

Aljamain Sterling (12-0 MMA, 4-0 UFC) bardzo chciał tego pojedynku i dużo o nim mówił oraz pisał na serwisach społecznościowych odkąd wygrał ostatnią walkę z Johnnym Eduardo na UFC Fight Night 80. Była to zarazem jego ostatnia walka w kontrakcie i przez jakiś czas Sterling był wolnym zawodnikiem, który badał rynek innych organizacji do czasu aż zdecydował się przedłużyć umowę z UFC. Teraz z nowym kontraktem i nowo zapowiedzianą walką, podopieczny Serry i Longo będzie szukał kolejnego zwycięstwa, by dołożyć je do czystego rekordu.

Bryan Caraway (20-7 MMA, 5-2 UFC) miał nieco dłuższą przerwę i wróci do Oktagonu po ostatnim zwycięstwie z Eddie Winelandem w lipcu zeszłego roku. Oprócz trudnej walki z Winelandem, Caraway udowodnił w trzech pojedynkach z Erokiem Perezem, Johnnym Bedfordem i Mitchem Gagnonem, że jest groźnym rywalem lubiącym poddawać przeciwników duszeniem. We wszystkich swoich walkach ż 15 pojedynków zakończył poddaniem przez duszenie. Trenujący  w Xtreme Couture Caraway jest prywatnie narzeczonym mistrzyni wagi koguciej Mieshy Tate, której pomagał w przygotowaniach do walki z Holly Holm. Z tego też powodu nie podejmował walk dla siebie i przez to krążyły pogłoski, że unika rywalizacji. Caraway zajmuje aktualnie #8 pozycję w rankingu wagi koguciej i  jest skoncentrowany na przyszłym pojedynku z Sterlingiem.

UFC Fight Night 88 odbędzie się 29 maja w Las Vegas, a jej walką wieczoru będzie starcie w wadze koguciej między Codym Garbrandtem i Thomasem Almeidą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *