Alistair Overeem vs Badr Hari 3 na GLORY COLLISION 4 w październiku

Kickbokserska trylogia Alistair Overeem vs Badr Hari doczeka się swojego finałowego pojedynku zaplanowanego na październik w organizacji GLORY.

Jak poinformował serwis AD.nl, gala GLORY COLLISION 4 odbędzie się w październiku, a jej głównym pojedynkiem będzie trylogia między debiutującym w organizacji Alistairem Overeemem a Badrem Hari.

Kariera Overeema prowadziła go przez PRIDE FC, Strikeforce, DREAM, K-1 Kickboxing i UFC. Teraz czeka go długo oczekiwany debiut w GLORY Kickboxing. „The Demolition Man” Overeem był wcześniej zestawiony do walki z mistrzem wagi ciężkiej, Rico Verhoevenem w październiku 2021 roku, ale nie doszło do niej z powodu kontuzji Overeema, którego zastąpił Jamal Ben Saddik.

Badr Hari posiadał tytuły w K-1 Kickboxing i It’s Showtime oraz dwukrotnie był wicemistrzem w turniejach Grand Prix K-1. Dwukrotnie walczył o tytuł GLORY w wadze ciężkiej z Verhoevenem, ale w obu przypadkach nie udało mu się go zdobyć.

Overeem i Hari spotkali się po raz pierwszy na gali Dynamite!! 2008 w kooperacji K-1 i DREAM w 2008 roku na której Overeem pokonał swojego marokańskiego przeciwnika przez nokaut w pierwszej rundzie.

Obaj spotkali się w następnym roku podczas turnieju K-1 World Grand Prix 2009. Tym razem Hari pomścił swoją porażkę i znokautował Overeema w pierwszej rundzie w półfinale. Teraz obaj chcą zakończyć swoją trylogię w GLORY.

Overeem przez większość swojej kariery mieszał MMA z kickboxingiem. „The Demolition Man” zadebiutował w MMA i kickboxingu w 1999 roku. Większość swojej kariery spędził w MMA, uzyskując rekord (47-19, 1NC). W kickboxingu ma rekord (10-4), z czego 7 zwycięstw odniósł przez KO/TKO. W MMA walczył z wieloma znanymi przeciwnikami, takimi jak Francis Ngannou, Mark Hunt, Stipe Miocic, Junior dos Santos, Frank Mir, Brock Lesnar, Fabrício Werdum, Mirko Cro Cop, Maurício „Shogun” Rua, Vitor Belfort, Chuck Liddell i inni.

Kariera Badra Hari w kickboxingu trwa od wielu lat. W swojej karierze walczył z najlepszymi zawodnikami wagi ciężkiej, takimi jak Semmy Schilt, Remy Bonjasky, Peter Aerts, Rico Verhoeven i inni. Rozpoczął karierę zawodową w 2002 roku i ma w rekordzie (106-17 2NC), z czego 92 zwycięstwa przez KO/TKO.

UFC i Overeem rozstali się na początku 2021 roku po tym, jak holenderski zawodnik przegrał z Alexandrem Volkovem, po czym ogłoszono, że podpisał kontrakt z GLORY Kickboxing. Od 2016 roku Hari posiada bilans 0-4 2NC. W tym czasie przegrał z Verhoevenem, Benjaminem Adegbuyi i Arkadiuszem Wrzoskiem. Jeden No-Contest był spowodowany wybuchem zamieszek na gali GLORY 81, drugi w walce z Hesdym Gergesem spowodowany był pozytywnym wynikiem testów na obecność leków poprawiających wydolność u obu zawodników.

GLORY COLLISION 4 zaplanowana na październik nie ma jeszcze potwierdzonej dokładnej daty ani miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *