Alistair Overeem o walce Werdum vs Hunt na UFC 180

Fabricio Werdum Facebook

Alistair Overeem walczył już z Fabricio Werdumem i Markiem Huntem więc jest dobrym źródłem oceny nadchodzącej walki na UFC 180.

Fabricio Werdum i Mark Hunt zawalczą o tymczasowy tytuł mistrza wagi ciężkiej, natomiast Alistair Overeem zawalczy w grudniu ze Stefanem Struve. Overeem został poproszony o opinię na temat walki Werduma i Hunta. Zwycięzca tej walki zmierzy się w przyszłym roku z obecnym mistrzem tej dywizji – Cainem Velasquezem.

„Walka w wadze ciężkiej może pójść w dwóch kierunkach. Hunt jest wyjątkowym zawodnikiem, ale Fabricio pokazał wielkie umiejętności w swoich ostatnich walkach.

Daję Fabricio lekką przewagę, ale Hunt nie jest łatwym przeciwnikiem. Walczyłem z nim w 2008 roku. On jest najsilniejszym gościem z jakim kiedykolwiek przyszło mi się mierzyć. Jeśli zostaniesz trafiony przez Hunta, masz problem. To będzie bardzo ciekawa i emocjonująca walka.”

Alistair Overeem walczył z Werdumem dwukrotnie – w pierwszej walce w 2006 roku jeszcze w organizacji PRIDE FC przegrał przez poddanie (kimura) w drugiej rundzie na gali PRIDE Total Elimination Absolute. Drugie starcie w 2011 roku na gali Strikeforce: Overeem vs Werdum było już dla Holendra bardziej szczęśliwe ponieważ wygrał z „Vai Cavalo” przez decyzję. Walka z Huntem odbyła się w 2008 roku na gali DREAM 5 i wtedy lepszym okazał się „The Reem” pokonując Hunta w pierwszej rundzie przez poddanie (americana).

10 thoughts on “Alistair Overeem o walce Werdum vs Hunt na UFC 180

  1. cain, ale się przynajmniej nie mądrzy jaki to on nie jest i, że bardziej zasługuje na walkę. Trafił w sedno, pomimo, że Werdum jest faworytem to jest pierwszym zawodnikiem który w UFC znokautował Big country.

  2. Ja cos czuje (przy calej sympatii dla obydwu) ,ze to moze byc powtorka Werdum vs Nelson . Hunt to wspanialy koles, swietny uderzacz , potwornie silna bestia ale Werdum jest obecnie bardzo kompletnym gosciem

  3. i Werdum jest bardzo bardzo sprytnym zawodnikiem widzieliscie co on wyprawiał z Travisem robil go jak dzieciaka tu usmiech to nagle cios na korpus potem obalenie nagle siup na dwie nogi kop znowu w to samo miejsce 😀 tak walczą tylko brazyliczycy war werdum

  4. raczej werdum to wygra bo hunt nie ma nic na werduma prócz uderzenia, a ten z kolei może go obijać i zamęczyć jak nelsona

    @ kolbe czemu alistar w dniu dzisiejszym miałby sie mądrzyć? on jest raczej swiadom ze jeszcze jedna przegrana i wyjazd do belatora albo ksw:)

    @ mike, najierw cain, w sumie po nim bez względu na wynik mógłby być dos santos, chętnie bym taki rewanż zobaczył po dzisiejszym progresie werduma, ale brakuje mu jednak pierdyknięcia w łapie, które ma jds

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.