Alistair Overeem chce walczyć z Juniorem dos Santosem

Alistair Overeem Instagram
Alistair Overeem Instagram

Alistair Overeem (37-14-1 MMA, 4-3 UFC) umieścił na swoim Instagramie grafikę przedstawiającą jego i Juniora dos Santosa (17-3 MMA, 11-2 UFC).

To może oznaczać tylko jedno, gotowość Overeema do walki i to z byłym mistrzem wagi ciężkiej. Overeem, który był mistrzem DREAM, Strikeforce oraz K-1 umieścił na swoim Instagramie grafikę przedstawiającą zestawienie tego pojedynku. Zwrócił się też bezpośrednio do fanów oraz Dana Whitea o zorganizowanie tej walki: „Tak lub Nie? Dana White – zróbmy to.”

Obaj zawodnicy byli już zestawiani do walki, ale w 2012 plan pokrzyżowała wpadka Overeema na dopingu i w jego miejsce wszedł Frank Mir. Kolejną okazją do walki Reem vs JDS miała być gala UFC 160 w 2013 roku, ale tym razem okazało się, że Alistair doznał kontuzji i zastępstwem był Mark Hunt. Kolejne walki Holendra, to na przemian zwycięstwa i porażki, ale w dwóch ostatnich walkach wygrał ze Stefanem Struve i Royem Nelsonem.

Ostatnie walki Juniora dos Santosa to także seria przeplatających się zwycięstw i porażek. „Cigano” nie walczył ostatnio zbyt często ponieważ przeszkodziła mu w tym kontuzja ręki. Planowana walka ze Stipe Miocicem została przełożona z maja zeszłego roku na grudzień i po dwóch porażkach z Cainem Velasquezem i jednej wygranej z Markiem Huntem, JDS mógł wreszcie zawalczyć z Miociciem i wygrał tę walkę.

Teraz decyzja leży w rękach Dana White’a, czy zatwierdzi ten pojedynek i ile przyjdzie nam na niego czekać, a czekamy już wystarczająco długo, prawda?

Yes or No? @Danawhiteufc – Make it happen

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Alistair Overeem (@alistairovereem)

9 thoughts on “Alistair Overeem chce walczyć z Juniorem dos Santosem

  1. łoooooo grubo Ali chce równiez tej walki jesli do niej dojdzie bedzie ogien jak nie wiem Alistair wie ze jesli wygra tę walkę zapewni sobie status pretendenta i szanse walki z Werdumem z którym juz wygrał w strikeforce , jeszcze 2 lata temu był bym pewien pewnego zwyciestwa Cigano teraz juz nie jestem tego taki pewny i Ali ma wielkie szanse na zwyciestwo pod okiem Jacksona 😀

  2. Pokonal na papierze , wygrana dla Werduma tez by przeszla pomijajac ,ze spektakl byl zerowy . Werdum dzis jest inny Ali z reszta tez. Mimo wszystko do tego rewanzu nie zobaczymy. JDS nawet bez formy powinien Aliego pocisnac. Alrovski / Miocic / JDS ktos z nich bedzie pretendentem

  3. W tym roku dzieje się sporo w oktagonie UFC. Prorokowanie kto wygra a kto przegra bym sobie odpuścił. Jeszcze niedawno postawiłem 100 zł na CV i co ? ..I nie mam stówy. Ali walczy zdecydowanie inaczej niż kiedyś. Werdum nie kładzie się ja dziwka na plecach, no może nie tak często jak kiedyś, JDS ostatnio sporo wyłapał na głowę i też walczy inaczej. Generalnie, nie ma już pewniaków. Kiedyś był jeden ale wciągnął za dużo kresek

  4. Ali w walce z Werdumem po prostu nauczył się na swoich błędach z poprzedniej walki i przy okazji pokazał, że Werdum nie dość że nie potrafi powalać to do tego wcale nie ma tak dobrego parteru jak się mówi. Bez obaleń, bez przejść, nie potrafił przez całą walkę zdobyc ani razu dominujacej pozycji w parterze. Werdumowi trzeba po prostu wskoczyć w duszenie i on na takie błędy licz. Szkoda,że nie przyjął rewanżowej walki w M1, kasa ponad wszystko.

  5. Werdum niema aż tak dobrego parteru ? ;/ zgłupiałem ;P Tamta walka Ali i Werdum to była dno. Ale tu teraz Ali vs JDS mega chetnie zobacze. A JDS wcale nie jest jakimś pewniakiem (oczywiście nigdy ich nie ma do końca)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.