Ali Abdelaziz uważa, że Paulo Costa celowo nie zrobił wagi, aby zostać zwolnionym przez UFC

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Menadżer MMA Ali Abdelaziz uważa, że pretendent do tytułu wagi średniej Paulo Costa umyślnie nie zrobił wagi do walki z Marvinem Vettorim na gali UFC Fight Night 196, aby zostać zwolnionym przez UFC.

Paulo Costa miał zmierzyć się z Marvinem Vettorim w wadze średniej w walce wieczoru gali UFC Vegas 41, ale walka nie odbędzie się wadze 185 funtów. Costa oznajmił podczas tygodnia medialnego, że nie zrobi limitu wagi średniej i UFC było zmuszone przenieść walkę do kategorii półciężkiej. Costa zostanie ukarany odjęciem 20% swojej gaży w związku z tym, że walka odbędzie się teraz w wadze 205 funtów.

Menadżer Marvina Vettoriego, Ali Abdelaziz, nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw i po informacji o zmianie kategorii wagowej zabrał głos w tej sprawie w swoich mediach społecznościowych. Według Abdelaziza, uważa on, że Costa celowo dobił do wagi ciężkiej na walkę z Vettorim, ponieważ liczy na to, że UFC anuluje walkę, a także zwolni go.

„Najpierw Costa zapytał o walkę w wadze 195 funtów, Marvin się zgodził. Potem zapytał o wagę półciężką, Marvin się zgodził. Marvin jest prawdziwym zawodnikiem. Ale nie podobało mi się, że Costa zażartował sobie z wagi. W sobotni wieczór Marvin pójdzie do więzienia, krzywdząc tego człowieka. To nie jest gra.”

„Nie chciałem nic mówić, ale on robi sobie żarty z cięcia wagi. Robi wszystko, żeby UFC go zwolniło i odwołało walkę. Ale to się nie stanie.”

„Powiedziano mi, że on już nigdy nie będzie mógł walczyć w wadze średniej. Zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby jego przeciwnik nazywał się Magomedov. To jest brak szacunku dla sportu, trenerów, partnerów treningowych, a najgorsze jest to, że jego zespół śmieje się z nim i myśli, że to jest zabawne.”

„Myślałem, że ten człowiek przechodzi przez jakieś osobiste problemy. I ja przechodziłem obok, a on sobie żartował. To mnie wkurzyło. Marvin wykończy go jutro w 4 rundzie.”

Nie da się ukryć, że podejście Paulo Costy do rywalizacji jest mało profesjonalne zwłaszcza przy okazji walki z Marvinem Vettorim jak i wcześniejszego pojedynku z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą z którym walczył będąc na kacu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *