Ali Abdelaziz twierdzi, że tytuł wagi lekkiej UFC nie został zwakowany

Ali Abdelaziz Instagram

Menedżer MMA Ali Abdelaziz twierdzi, że Khabib Nurmagomedov nie zwakował tytułu mistrza wagi lekkiej pomimo ogłoszenia przez niego zakończenia kariery w MMA.

Po zdominowaniu Justina Gaethje i poddaniu go trójkątem nogami w drugiej rundzie walki w obronie tytułu wagi lekkiej na gali UFC 254, Khabib Nurmagomedov zaszokował świat, ogłaszając przejście na emeryturę w MMA. Wieloletni mistrz wagi lekkiej UFC podał wiele powodów, dla których zdecydował się zawiesić rękawice na kołku, ale najważniejszymi z nich była strata ojca Abdulmanapa, który zmarł w lipcu z powodu COVID-19 i obietnica dana matce, że bez ojca nie będzie już walczył. Walka z Gaethje była jego ostatnią w UFC.

Co ciekawe, według menedżera Nurmagomedova, Abdelaziza, tytuł mistrza wagi lekkiej UFC nie został zwakowany. Czy oznacza to, że Nurmagomedov nagle zmienił zdanie, czy to tylko jakaś zagrywka ze strony Abdelaziza? Warto zwrócić uwagę na to, co Abdelaziz napisał na Twitterze.

„Nie ma tu żadnego wolnego tytułu.”

Jest to z pewnością ciekawe stwierdzenie. Po odejściu Nurmagomedova, niektórzy – w tym nowy zawodnik wagi lekkiej UFC Michael Chandler – zaproponowali turniej, aby wyłonić nowego mistrza dywizji. W tym turnieju mieliby wziąć udział: Tony Ferguson, Conor McGregor, Dustin Poirier i Gaethje. To na pewno ma sens, jeśli tytuł jest wolny, ale jeśli to, co mówi Abdelaziz, jest prawdą, to.. kto miałby być posiadaczem pasa?

Wśród komentujących słowa Abdelaziza krąży opinia, że Ali Abdelaziz, założyciel grupy promotorskiej Dominance MMA, chce po odejściu Khabiba Nurmagomedova przenieść automatycznie tytuł mistrza na Justina Gaethje, który należy do tej samej grupy promotorskiej.

UFC będzie musiało zająć się tą sprawą wcześniej niż później. Jeśli Khabib Nurmagomedov zastanawia się nad przejściem na emeryturę, to UFC oczywiście chciałoby, aby dalej walczył w organizacji. Jeśli naprawdę zakończył karierę w UFC, wtedy organizacja będzie musiała podjął decyzję, tak aby dywizja lekka mogła ruszyć dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.