Ali Abdelaziz przedstawił potencjalną drogę do tytułu dla Conora McGregora

Youtube / REX/Shutterstock

Menedżer MMA Ali Abdelaziz wyznaczył ścieżkę, dzięki której super-gwiazda UFC Conor McGregor będzie miał szansę na zdobycie tytułu mistrza wagi lekkiej.

Abdelaziz jest menedżerem nie tylko mistrza wagi lekkiej UFC Khabiba Nurmagomedova, ale także tymczasowego mistrza Justina Gaethje. Pierwotnie planowano, że Nurmagomedov będzie walczył z Gaethje na UFC 253 we wrześniu, ale po śmierci ojca Abdulmanapa Nurmagomedova walka ta została wstrzymana. Zamiast tego UFC planuje, że mistrz wagi średniej Israel Adesanya zmierzy się z Paulo Costą w walce wieczoru.

Rozmawiając z TMZ Sports, Abdelaziz został zapytany o status tytułu wagi lekkiej będącego w posiadaniu Nurmagomedova, który nie jest w stanie walczyć. Według menedżera, nadal widzi Nurmagomedova w starciu z Gaethje przed końcem 2020 roku. Jednak na pytanie o to, jak McGregor ustawia się w kolejce do walki o pas, Abdelaziz określił warunki tego potencjalnego pojedynku o pas.

„Justin powiedział nie McGregorowi. Khabib powiedział mi, żebym powiedział Justinowi, żeby walczył z Conorem. Justin powiedział, że nie. Słuchajcie, my dyktujemy walki. Conor w tej chwili może być zapasowym zawodnikiem. Może przybrać na wadze i zarobić trochę pieniędzy, ale ostatecznie, to jest tutaj dwóch mistrzów. On nie jest nawet nr 3, on jest nr 4 lub 5. Conor może walczyć z Nate’em Diazem lub (Jorge) Masvidalem. Nie chcemy z nim walczyć. Musi zdobyć kilka zwycięstw i walczyć z dobrymi przeciwnikami. Powiedziałem, że jedynym sposobem, aby mógł walczyć z Khabibem, jest walka z Islamem Makhachevem, wtedy jak go pokona może walczyć z Khabibem.”

Chociaż prezydent UFC Dana White niedawno potwierdził, że McGregor jest na emeryturze, to jednak nie przeszkadza to w tym, że jego nazwisko ciągle się przewija, ponieważ wciąż jest największą gwiazdą w tym sporcie. Jednak jeśli chodzi o Abdelaziza, kolejna walka o pas będzie toczyć się pomiędzy Nurmagomedovem a Gaethje.

„Khabib ma pewne cele do osiągnięcia. Zobaczysz go przed końcem roku. Teraz on i Dana rozmawiają, a ja rozmawiam z matchmakerami i staramy się ustalić datę. Jestem pewien, że Dana da znać kibicom, kiedy Khabib będzie walczył. Mamy główny pojedynek pomiędzy nim a Justinem Gaethje. Dwaj z najlepszych zawodników wagi lekkiej w obecnym czasie. Widzieliśmy, co Khabibib robi ze wszystkimi swoimi przeciwnikami. Widzieliśmy, co Justin Gaethje zrobił ze swoimi ostatnimi czterema przeciwnikami. Zdemolował Tona Fergusona. Zrobił z niego absolutnego amatora. I to jest dwójka najlepszych facetów na świecie, którzy będą walczyć ze sobą.”

One thought on “Ali Abdelaziz przedstawił potencjalną drogę do tytułu dla Conora McGregora

  1. Ten gość powinien gnić w więzieniu lub trafić na seryjnego mordercę. Wstyd że jest na wolności i zarabia grubą kasę. Ufc powinno całkowicie zerwać z nim współpracę. Deportacja i jego mieszkaniem powinna być lepianka z gów…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *