Ali Abdelaziz: „Prędzej zobaczymy walkę Nurmagomedov vs St-Pierre, niż Nurmagomedov vs McGregor”

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Menadżer Khabiba Nurmagomedova, Ali Abdelaziz ponownie zabrał głos w sprawie swojego podopiecznego twierdząc, że prędzej Nurmagomedov zmierzy się z Georgesem St-Pierre niż z Conorem McGregorem.

O potencjalnym pojedynku między Khabibem Nurmagomedovem a Conorem McGregorem mówi się od pewnego czasu, a były także plotki, że walka ta miałaby się odbyć na pierwszej gali UFC w Rosji (UFC 228), która odbędzie się 15 września w Moskwie. Ostatnio mówiło się nawet, że na ten okres przypadałby powrót Conora McGregora do rywalizacji w Oktagonie.

Menadżer Khabiba, Ali Abdelaziz, wątpi jednak w to, że do tej walki w ogóle dojdzie. W rozmowie z Kevinem Iole z Yahoo! Sports, menadżer Rosjanina powiedział, że jego zdaniem jest to pojedynek, którego UFC nie chce od samego początku.

„Przez 90 procent czasu, Dana White zestawia ze sobą najlepszych zawodników, ale jeśli chodzi o jednego faceta, Conora, nie sądzę, by Dana zestawił go z najlepszym zawodnikiem.”

Abdelaziz jest przekonany, że McGregor będzie unikał tego pojedynku za wszelką cenę zwłaszcza, że postawiłby w nim na szali całe swoje dziedzictwo. Abdelaziz jest bardziej skłonny uwierzyć w to, że  prędzej dojdzie do walki Nurmagomedova z Georgesem St-Pierre niż z Conorem McGregorem.

„W pewnym sensie nie wierzę w to, że Conor wierzy, że ma szansę z Khabibem. Dlatego nie sądzę, aby ta walka kiedykolwiek się odbyła.

Cała sprawa wygląda tak: jeśli Khabib wyjdzie do walki z nim i go zniszczy, a to się stanie, cała ta sprawa Conora zniknie. Cała aura, wszystkie prognozy znikną. Nie będzie już Conora. Nie będzie już więcej dwóch milionów sprzedanych pay-per-view. Nie będzie już rewanżu z Floydem Mayweatherem.

Mogą zorganizować te wszystkie rewanże, ale nie zrobią na nich tak wielkich liczb, ponieważ wiedzą o tym. Są sprytni. Ale spójrz, Conor jest przerażony. Jest nerwowy. Dlaczego miałbyś chcieć walczyć z facetem, który chce zjeść twoją duszę?

Prędzej zobaczysz walkę Khabib Nurmagomedov vs. Georges St-Pierre, niż walkę Conor McGregor vs. Khabib Nurmagomedov.”

Zanim jednak Khabib Nurmagomedov będzie mógł myśleć o tej opcji, musi najpierw zmierzyć się z Tonym Fergusonem i pokonać go na gali UFC 223, która odbędzie się 7 kwietnia na Brooklynie.

2 thoughts on “Ali Abdelaziz: „Prędzej zobaczymy walkę Nurmagomedov vs St-Pierre, niż Nurmagomedov vs McGregor”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.