Alexander Volkov szybko pokonał Jairzinho Rozenstruika na UFC Fight Night 207

Alexander Volkov powrócił do wygrywania walk. Pretendent do tytułu UFC w wadze ciężkiej zwyciężył przed czasem w starciu z Jairzinho Rozenstruikiem w swoim powrocie do oktagonu na sobotniej gali UFC Fight Night 207 w Las Vegas.

Volkov (35-10 MMA, 9-4 UFC) pokonał Rozenstruika (12-4 MMA, 6-4 UFC) po tym jak sędzia Herb Dean podjął decyzję o przerwaniu walki w 1. rundzie. Rozenstruik w momencie przerwania walki stał jeszcze na nogach, ale był mocno porozbijany.

Zatrzymanie nastąpiło po tym, jak Volkov skontrował szaloną kombinację ciosów Rozenstruika. Rosyjski zawodnik zachował spokój po serii mocnych ciosów, zmienił swoją pozycję i wyprowadził cios prawym prostym na szczękę Rozenstruika. To uderzenie zachwiało „Big Boy’em”, a Volkov kontynuował atak, podczas którego Rozenstruikowi wypadł ochraniacz na szczękę, zanim walka została przerwana.

Alexander Volkov pokonał Jairzinho Rozenstruika przez TKO (uderzenia) – runda 1, 2:12

Dzięki temu rezultatowi, Volkov zdołał odbić się po porażce z Tomem Aspinallem, która miała miejsce w tym roku w Londynie. Rosyjski zawodnik od 2021 roku na przemian wygrywał i przegrywał – pokonując Alistaira Overeema, Marcina Tyburę i teraz Rozenstruika oraz przegrywając z Cirylem Gane i Aspinallem.

Tymczasem Rozenstruik po raz pierwszy w swojej karierze w zawodowym MMA poniósł kolejną porażkę z rzędu. Rozenstruik przegrał przez decyzję z Curtisem Blaydesem na UFC 266 we wrześniu ubiegłego roku. Ostatnie zwycięstwo Rozenstruik odniósł w czerwcu 2021 roku, kiedy to pokonał Brazylijczyka Augusto Sakaia przez TKO w pierwszej rundzie.