Alexander Volkanovski vs. Max Holloway III i Aljamain Sterling vs. Petr Yan II na UFC 272

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Mistrzowskie pojedynki w karcie marcowej gali.

Jak we wczorajszej rozmowie ze stacją ESPN poinformował Dana White, podczas gali UFC 272 dojdzie do trzeciego starcia Alexandra Volkanovskiego (23-1, 10-0 w UFC) z Maxem Hollowayem (23-6, 19-6 w UFC, #1 w rankingu UFC) oraz rewanżowego pojedynku Aljamaina Sterlinga (20-3, 12-3 w UFC) z Petrem Yanem (16-2, 8-1 w UFC, #1 w rankingu UFC).

Volkanovski walczył z Hollowayem w grudniu 2019r. oraz w lipcu 2020r. Obie walki zakończyły się decyzjami sędziów i o ile pierwsze starcie nie przyniosło kontrowersji tak po drugim wielu podważało wygraną Australijczyka przez niejednogłośną decyzję. Po drugiej wygranej z Maxem, Alexander bronił pasa w starciu z Brianem Ortegą, którego nie bez problemów pokonał na punkty. Z kolei Hawajczyk w zeszłym roku dopisał do swojego rekordu wygrane z Calvinem Kattarem i Yairem Rodriguezem.

Sterling nie walczył od marca kiedy na UFC 259 zdobył pas kategorii piórkowej wskutek dyskwalifikacji Yana po nielegalnym uderzeniu kolanem w parterze, po którym Aljamain nie był w stanie kontynuować walki. Petr wrócił do rywalizacji w październiku, na przestrzeni pięciu rund wypunktował Cory’ego Sandhagena i wywalczył tymczasowy pas.

Gala UFC 272 odbędzie się 5 marca w Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *