Alexander Volkanovski uciszył Maxa Hollowaya po dominującym zwycięstwie na UFC 276

Alexander Volkanovski nie pozostawił wątpliwości co do tego, kto jest najlepszy. W trylogii z Maxem Hollowayem na UFC 276 kompletnie go zdominował.

Mistrz wagi piórkowej UFC był bezbłędny w starciu przeciwko Hollowayowi w co-main evencie gali UFC 276 w T-Mobile Arena w Las Vegas. Volkanovski (25-1 MMA, 12-0 UFC) pokonał Hollowaya (23-7 MMA, 19-7 UFC) przez jednogłośną decyzję 50-45 zamiatając karty sędziowskie.

Pierwsza runda rozpoczęła się równo, podczas gdy obaj fighterzy szukali wzajemnie dystansu i timingu. Jednak w połowie rundy Volkanovski nabrał pewności siebie i rozmawiał z Hollowayem, jednocześnie trafiając go prawą ręką. Ciosy były czyste i mocne. W ostatnich sekundach Holloway trafił kilkoma dobrymi prawymi, ale widać było, że to Volkanovski wykonał większą pracę.

W drugiej odsłonie Volkanovski zaczął od punktowania ciosami. Często atakował Hollowaya i wydawał się być szybszym zawodnikiem. Holloway naciskał na Volkanovskiego i starał się wyprowadzać ataki, ale to Volkanovski wyprowadzał lepsze ciosy. W połowie walki Australijczyk rozciął Hawajczyka nad lewą powieką. Holloway mocno krwawił, ale wciąż parł do przodu.

Od tego momentu dla mistrza było to już w większości łatwe zadanie. Holloway parł do przodu, szukając ofensywy, ale obrona Volkanovskiego była dla Hawajczyka za duża. Volkanovski madrze dobierał swoje uderzenia i przez następne 15 minut obijał Hollowaya.

Alexander Volkanovski pokonał Maxa Hollowaya przez jednogłośną decyzję (50-45, 50-45, 50-45)

Dzięki wygranej Volkanovski powiększył swoją długą passę zwycięstw. Australijczyk jest niepokonany w 22 ostatnich walkach, w tym jego bilans w UFC to 12-0. Jedyną porażkę w karierze Volkanovski poniósł w 2013 roku w regionalnej organizacji Australian FC.

Volkanovski ma w swoim rekordzie trzy zwycięstwa nad Hollowayem, Jose Aldo, Chadem Mendesem, Brianem Ortegą i Chanem Sung Jungiem. Przez niektórych uważany jest za najlepszego zawodnika wagi piórkowej wszech czasów.

Holloway obecnie ma bilans 0-3 przeciwko Volkanovskiemu. Hawajczyk nie jest w stanie odzyskać pasa, odkąd stracił go na rzecz Volkanovskiego w grudniu 2019 roku na UFC 245. Holloway próbował go odzyskać w 2020 roku, ale przegrał przez niejednogłośną decyzję. Następnie odbił się po porażce w walkach przeciwko Calvinowi Kattarowi i Yairowi Rodriguezowi przed trzecią porażką z Volkanovskim.