Alexander Gustafsson zaproponował Jonowi Jonesowi walkę na jego powrót

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Alexander Gustafsson zaoferował Jonowi Jonesowi pojedynek rewanżowy na powrót Jonesa do Oktagonu, ponieważ uważa, że ma z nim niedokończony interes.

Walka o tytuł wagi półciężkiej między Gustafssonem i Jonesem odbyła się w 2013 roku na gali UFC 165 i wówczas zwycięzcą przez jednogłośną decyzję został Jones. Ta walka nie była jednak dla Jonesa taka jak wszystkie poprzednie w których z przewagą pokonywał swoich rywali. Pojedynek z  „Maulerem” był dla „Bonesa” najtrudniejszą walką w jego dotychczasowej karierze, a  Gustafssonowi zabrakło naprawdę niewiele do zdobycia tytułu.

W związku z powrotem Jona Jonesa do rywalizacji, który ma nastąpić w lipcu, Gustafsson zaoferował swoją pomoc w przywitaniu Jonesa w Oktagonie.

— Będąc z wami szczery, to wcale się nie przejmuję rankingami. Nie myślę nawet w tej chwili o walce o pas. Popełniłem ten błąd wcześniej, kiedy ludzie szukali mi następnego przeciwnika, a walka była właściwie przede mną. Oni szukali mi kogoś następnego, ale ja nie chcę tego robić. Widzę po prostu siebie wygranego w walce z Gloverem Teixeira i to jest teraz sprawa nad którą myślę. To jedyna misja do wykonania i nie myślę o walce o pas. Będę zadowolony jeśli to Jimi Manuwa dostanie walkę o tytuł, ponieważ uważam, że on na to zasługuje. Po tym jak pokonam Glovera, zobaczę w jakim miejscu jestem i co jest przede mną. Na sto procent — jeśli Jones chce imprezy powitalnej w UFC, to będę szczęśliwy mogąc to zrobić. Zobaczymy co się wydarzy. To ekscytujący czas dla dywizji półciężkiej.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, czy UFC zestawi do walki z mistrzem Danielem Cormierem właśnie Jona Jonesa, czy Jimiego Manuwę i  czy Gustafsson wygra walkę z Gloverem Teixeira na gali UFC Fight Night 109 zaplanowanej na 28 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *