Alexander Gustafsson zaczeka na zwycięzcę walki Cormier vs Oezdemir

Michael Campanella/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były pretendent do tytułu wagi półciężkiej UFC, Alexander Gustafsson zamierza poczekać na zwycięzcę pojedynku między mistrzem Danielem Cormierem i Volkanem Oezdemirem.

Do walki tej najprawdopodobniej dojdzie na początku 2018 roku o czym ostatnio poinformował Daniel Cormier dla którego będzie to czwarta walka w obronie natomiast pierwsza walka o pas dla Volkana Oezdemira.

The Mauler opowiedział Viaplay Fighting o swoich planach na cierpliwe oczekiwanie jak rozstrzygnie się pojedynek DC vs No Time i wówczas dopiero stanie do walki.

„Daniel (Cormier) wie, że tutaj jestem, że czekam na swój rewanż przeciwko niemu. Nie spieszę się. Miałem dłuższe przerwy między walkami niż ta. Dam sobie radę.”

Pomimo tego, że walka Cormiera i Oezdemirem nie została oficjalnie ogłoszona, Gustafsson jest całkiem pewny, kto z tej dwójki wyjdzie zwycięsko z pojedynku.

„Chcę zdobyć pas. Chcę walki o tytuł. Zobaczymy, czy walka Volkan vs. Cormier zostanie potwierdzona. Potem zawalczę ze zwycięzcą i jestem pewien, że zmierzę się z DC.”

Szwed kontynuował pochwały swojego byłego przeciwnika Daniela Cormiera i stwierdził, że jest lepszym zawodnikiem w porównaniu do Volkana Oezdemira.

„Volkan ma szansę w wymianie bokserskiej. Nie jest kimś, kogo chcesz zlekceważyć. On jest piekielnie mocnym puncherem. DC jest jednak lepszym zawodnikiem. Cormier może przyjąć cios, ma kondycję i jest lepszym zawodnikiem MMA niż Volkan. Widzę więc DC jako tego, który wygra walkę.

On posadzi (Volkana) na dupie! Obali go i zdominuje w parterze. Volkan jest podobny do Anthony’ego Johnsona – mocny bokser. Nie widzieliśmy zbyt dużo jego walk w parterze i myślę, że DC go obali.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.