Alexander Gustafsson wypada z walki z Paulem Craig’iem na UFC Fight Night 191

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Powrót Alexandra Gustafssona do dywizji półciężkiej UFC będzie musiał jeszcze poczekać, a wszystko to przez kontuzję, której nabawił się Szwed.

Alexander Gustafsson (18-7 MMA, 10-7 UFC), trzykrotny pretendent do tytułu w wadze 205 funtów, został zmuszony do wycofania się z zaplanowanej walki z Paulem Craigiem (15-4-1 MMA, 7-4-1 UFC) na gali UFC Fight Night 191, która odbędzie się 4 września.

MMA Junkie zweryfikowało informacje o wycofaniu się Szweda w rozmowie z anonimową osobą znającą sytuację. Organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu. Dokładna natura kontuzji Gustafssona nie została ujawniona.

Gustafsson nie walczył od lipca 2020 roku, kiedy to w swoim debiucie w wadze ciężkiej przegrał przez poddanie w pierwszej rundzie z Fabricio Werdumem. Szwed przegrał w sumie trzy walki z rzędu i wycofał się ze sportu w czerwcu 2019 roku, zanim powrócił do klatki, aby walczyć z Werdumem.

Craig pozostaje aktualnie bez rywala mając za sobą serię pięciu zwycięstw z rzędu. Jego ostatnie dwa zwycięstwa były najbardziej godne uwagi w jego karierze, ponieważ pokonał dobrze zapowiadającego się Jamahala Hilla i byłego mistrza Mauricio Ruę.

Walką wieczoru gali UFC Fight Night 191 będzie pojedynek w wadze średniej między Derekiem Brunsonem a Darrenem Tillem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *