Alexander Gustafsson niezadowolony ze słów Daniela Cormiera, któremu radzi podjęcie decyzji gdzie chce walczyć

Esther Lin, MMA Fighting

Jest odzew Alexandra Gustafssona na zwycięstwo Daniela Cormiera ze Stipe Miocicem na gali UFC 226 oraz plany Cormiera dotyczące obrony tytułu wagi półciężkiej w walce z Mauricio Rua.

Co do planów obrony tytułów wag ciężkiej i półciężkiej, to w kwestii tej pierwszej planuje się zorganizowania pojedynku z Brockiem Lesnarem zaś co do tej drugiej kategorii, to pretendentem numer jeden jest aktualnie Alexander Gustafsson i to on chce zmierzyć się z Danielem Cormierem. Podczas konferencji prasowej po UFC 226, Cormier powiedział, że Gustafsson musi zrobićcoś spektakularnego żeby zasłużyć sobie na walkę o pas i sam wskazał Mauricio Rua jako potencjalnego kandydata do walki o pas.

Słowa Cormiera nie spodobały się Gustafssonowi, który powiedział, co o tym sądzi w rozmowie z Luke’m Thomasem w programie The MMA Hour:

„To nie brzmi dobrze, kiedy mówi takie rzeczy. Szanuję to, że [Cormier vs Lesnar] to wielka walka i walka o duże pieniądze, ale nie podoba mi się to, że on mówi, że muszę zrobić coś spektakularnego. Myślę, że to źle, że tak powiedział, ponieważ jestem numerem jeden w rankingu i walczyłem ze wszystkimi w dywizji.

Decyzja o czymś takim nie należy do niego. Nie wiem, co on przez to rozumie. Walczę z każdym i czekam na okazję jak wszyscy inni do walki o pas.”

Oprócz tego Gustafsson poprosił Cormiera, aby zdecydował się, czy chce ponownie walczyć w niższej kategorii i zasugerował, że jego nadchodzący pojedynek z Volkanem Oezdemirem może być walką o tymczasowy tytuł wagi półciężkiej.

„On poszedł teraz do góry, ma pas wagi ciężkiej i ma pas wagi półciężkiej. Trzyma dla siebie tytuł wagi półciężkiej i nie chce go oddać. Nie wiem, co się dzieje; musi podjąć decyzję i zdecydować, czy chce wrócić. Pokonam Volkana i jestem gotowy na niego. Może powinien po prostu zrzec się tego pasa i dać go nam, żebyśmy mieli o co walczyć.

Powinniśmy walczyć o tymczasowy tytuł. Kiedy DC zdecyduje w końcu w której kategorii chce walczyć i wróci do wagi półciężkiej, możemy walczyć o prawdziwy tytuł. Powinniśmy walczyć o tymczasowy tytuł, ja i Volkan – facet numer jeden kontra facet numer dwa.”

W przypadku zwycięstwa w starciu z Oezdemirem, Gustafsson będzie chciał zrobić wszystko, co w jego mocy, by w końcu doprowadzić do pojedynku o tytuł wagi półciężkiej.

„Wszystko zależy od niego. Nie może siedzieć na swoim tronie i decydować, z kim walczy, a z kim nie będzie walczył. Jeśli będzie tak robił, niech po prostu odejdzie, bo ja chcę zdobyć ten pas, na tym skupiam się po walce z Volkanem. Może wybrać, albo walczyć ze mną, albo odda pas, to wszystko, co mam do powiedzenia.”

One thought on “Alexander Gustafsson niezadowolony ze słów Daniela Cormiera, któremu radzi podjęcie decyzji gdzie chce walczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *