Alex Pereira, jedyny człowiek, który znokautował Israela Adesanyę ma podpisać kontrakt z UFC

GLORY Kickboxing

Mistrz wagi półciężkiej GLORY Kickboxing Alex Pereira, jedyny człowiek, który znokautował aktualnego mistrza wagi średniej UFC Israela Adesanyę, prawdopodobnie zwiąże się z UFC.

Alex Pereira (33-6 Kickboxing, 3-1 MMA) jest bliski podpisania umowy z UFC, jak podaje MMA Fighting po wstępnym raporcie De Telegraaf. „Poatan” ma dołączyć do dywizji średniej UFC po obronie swojego tytułu mistrza wagi półciężkiej przeciwko Artemowi Vakhitovowi na gali GLORY 78: Rotterdam w sobotę, 4 września. Pereira jest również panującym mistrzem GLORY w wadze średniej.

Brazylijczyk ma na koncie dwa zwycięstwa nad Adesanyą w kickboxingu. Po raz pierwszy pokonał „The Last Stylebendera” przez jednogłośną decyzję na Glory of Heroes w kwietniu 2016 roku. Obaj walczyli ponownie na Glory of Heroes 7 w marcu 2017 roku i wówczas Pereira pokonał Adesanyę przez KO lewym sierpowym.

Ostatnia walka mistrza GLORY w MMA odbyła się na gali LFA 95 w dniu 20 listopada 2020 roku. Pereira wyprowadził przerażająco mocny cios w pierwszej rundzie, który pozostawił przeciwnika Thomasa Powella unieruchomionego na macie przez dłuższy czas.

Israel Adesanya (22-1 w MMA) jest mistrzem wagi średniej UFC i jeszcze nigdy nie został skończony w tej formule walki. Po udanej obronie tytułu przed Marvinem Vettorim czeka go rewanż z byłym mistrzem Robertem Whittakerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *