Aleksandra Rola vs Monika Porażyńska na gali Genesis

Do karty walk gali Genesis dołączył pojedynek kobiet w którym zmierzą się na gołe pięści zawodniczka KSW Aleksandra Rola i zawodniczka wywodząca się z Kickboxingu Monika Porażyńska. Zawodniczki zmierzą się w limicie do 57 kilogramów.

Galę Genesis można oglądać wyłącznie w systemie PPV w Cyfrowym Polsacie, na Ipla.tv oraz KSWTV.com. Niewielka pula biletów dostępna jest na eBilet.pl.

Aleksandra Rola (3-1 MMA) stoczyła cztery zawodowe walki w formule MMA wygrywając trzy z nich. Dwa ostatnie pojedynki stoczyła w KSW wygrywając walkę w debiucie przez TKO w drugiej rundzie z Catherine Costigan na KSW 50. W swojej ostatniej walce na KSW 52, Rola przegrała z Karoliną Owczarz przez poddanie duszeniem trójkątnym w drugiej rundzie. Pochodząca z Łęcznej 29-latka trenuje w Poznaniu w klubie Czerwony Smok. Zanim Rola przeszła na zawodowstwo, stoczyła wiele walk amatorskich uzyskując bilans 14-6, 2 NC. Oprócz tego zdobywała medale na europejskich i światowych turniejach, a do największych sukcesów należy zaliczyć dotarcie do finału na Mistrzostwach Świata IMMAF w 2016 roku.

Monika Porażyńska to głównie zawodniczka Kickboxingu, która stoczyła ponad 40 walk amatorskich, ale miała jeden epizod w MMA, który zakończył się jej porażką przez poddanie duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie. Zawodniczka z Gdańska była dotychczas związana z organizacjami FEN, Ladies Fight Night i Time of Masters w których walczyła w Kickboxingu. Trenująca obecnie w Łodzi – w klubie Kuźnia Centrum Atletyki – Porażyńska ma w swoim dorobku tytuł mistrzyni Polski K-1 oraz mistrzyni Pucharu Świata w K-1, a także wiele medali podczas zawodów krajowych i międzynarodowych.

Gala Genesis odbędzie się 23 października, a bohaterami walki wieczoru będą Marcin Różalski i Josh Barnett.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *