Aleksander Rychlik vs Bartosz Leśko kolejną walką FEN 17 Baltic Storm

Poznaliśmy kolejny pojedynek gali FEN 17: Baltic Storm, która odbędzie się 12 maja 2017 roku w Gdyni.

Bartosz Leśko (20 lat, 189 cm, 4-0-1, 2 KO, 2 SUB) to kolejny po Bartoszu Chyrku i Jacku Krefcie reprezentant klubu Mad Dogs Gdynia, który związał się z federacją Fight Exclusive Night. Utalentowany fighter z Trójmiasta zwrócił na siebie uwagę kibiców MMA już jako amator, odnosząc 19 zwycięstw w 23 walkach oraz zdobywając Puchar Polski i tytuł międzynarodowego mistrza Polski juniorów. Leśko jest także wielokrotnym medalistą mistrzostw świata, Europy i Polski w karate. W profesjonalnym MMA zadebiutował w styczniu 2015 roku, na gali ToM 1 First Blood w Sopocie poddając Marka Michaluka. Jako zawodowiec podopieczny Bartosza Chyrka jeszcze nie poczuł goryczy porażki – na swoim koncie ma 4 zwycięstwa, wszystkie odniesione przed czasem, oraz 1 remis. W ostatnim swoim pojedynku, w listopadzie ubiegłego roku na gali ToM 3, duszeniem zza pleców pokonał Macieja Szydłowskiego.

Aleksander Rychlik (28 lat, 188 cm, 5-2, 3 KO, 1 SUB), który przez wiele lat uprawiał taekwondo olimpijskie, w zawodowym MMA zadebiutował trzy lata temu, nokautując mocnego Dawida Wanata. Pierwszą walkę w klatkoringu Fight Exclusive Night stoczył przed rokiem na gali FEN 10 Gold Edition. Zawodnik WCA Fight Team Warszawa w debiucie w FEN nie zdołał wygrać, ale trzeba podkreślić, że organizacja zawiesiła mu wysoko poprzeczkę, zestawiając go z kroczącym od zwycięstwa do zwycięstwa Pawłem Hadasiem. W ostatnim swoim występie wychowanek znakomitego trenera Roberta Jocza efektownie pokonał Białorusina Andreia Zaksheuskiego, nokautując go w trzeciej minucie walki wieczoru listopadowej gali WCA 3 Fight Night.

Starcie Bartosz Leśko vs Aleksander Rychlik to druga ogłoszona już walka gali FEN 17 Baltic Storm – wcześniej federacja FEN poinformowała, że 12 maja w Gdynia Arena dojdzie do walki Martin Chudej vs Michał Wlazło. Oprócz nich tego wieczora w klatkoringu Fight Exclusive Night wystąpią m.in. Kamil Łebkowski, Radosław Paczuski, Jarosław Daschke, Michał Oleksiejczuk, Marcin Szreder i Ireneusz Szydłowski.

Bilety na galę FEN 17 można kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.

Wiadomość prasowa
FEN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *