Aleksander Emelianenko przed walką z Eric’iem Prindle

Dobrze znany rosyjski zawodnik Aleksander Emelianenko zawalczy w tym miesiącu z Amerykaninem Eric’iem Prindle.

Wynik walki, która odbędzie się w Rosji 22 grudnia w mieście Tiumeń jest całkowicie nieprzewidywalny, ale wiadomo, że Emelianenko nie traci czasu i przygotowuje się teraz do tej walki w Santiago. Podczas tego wywiadu uśmiech z twarzy Aleksandra praktycznie wcale nie schodził.

– Aleksander, powiedz nam o warunkach życia w mieście Tiumeń, wszystko jest w porządku?

– Tak, wszystko jest ok, mieszkam poza miastem, biegam codziennie rano, dobrze się odżywiam i wszyscy są szczęśliwi. Po bieganiu jem śniadanie, a następny posiłek mam w siłowni w której trenuję na ciężarach. Następnie mam lunch i trening bokserski oraz sparingi. Na koniec pracuję z workiem bokserskim.

– Znasz słabe i mocne strony swojego przeciwnika?

– Jeszcze nie oglądałem jego walk, ale wiem że nie uderza prostymi natomiast ma mocne sierpy i jest dobrze zbudowany. Jest też dobrym punczerem.

– Na youtube można zobaczyć jego imponujące nokauty.

– Tym razem, to ja go znokautuję w pierwszej rundzie. Nie będę walczył z nim zbyt długo.

– Niektórzy zawodnicy są przesądni, zwłaszcza przed największymi walkami. Wierzysz w różne przesądy?

– Nie, jestem chrześcijaninem.

– Aleksandrze, te tatuaże na twoim ciele – co one znaczą dla ciebie?

– To takie hobby. Ostatni tatuaż to „Modlitwa do Jezusa”, która mnie chroni: „Panie Jezu Chryste, Synu Boży, zmiłuj się nade mną grzesznikiem”.

– Opowiedz coś o swoich planach na przyszłość.

– Prowadzę negocjacje dotyczące kolejnych walk. Mam też umowę z Międzynarodową Ligą MMA „ProFC” w której mam jeszcze dwie walki.

– Dostajesz zaproszenia do gry w filmach?

– Wystąpiłem w filmie „12 miesięcy”, który wyszedł w tym roku. Nie mam jednak na to czasu ponieważ ciągle trenuję. Sporty strzeleckie także muszą poczekać. Planuję otworzyć swoją własną szkołę w „Sun City” w dystrykcie Podolskim. Chciałbym aby powstało kilka szkół imienia Aleksandra Emelianenko.

– Jak ma się MMA do samoobrony?

– Radzę wszystkim, zarówno chłopcom jak i dziewczętom, aby przychodzili na takie zajęcia nie po to by trenować zawodowo, ale w celu poznania podstawowych technik samoobrony. MMA to najbardziej uniwersalna forma sportów walki, która czerpie wszystko co najlepsze z zapasów, boksu i kickboxingu.

Yuri Sestak
vsluh.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *