Aldo vs. Pettis o tytuł mistrza dywizji 145 funtów

Numer dwa rankingu wagi lekkiej UFC Anthony Pettis (16-2), wkrótce zejdzie dywizję niżej by skrzyżować rękawice z najlepszym piórkowym na świecie Jose Aldo (22-1).

Informację tę podał w dniu dzisiejszym serwis USA Today, powołujący się na szefa federacji UFC. Do pojedynku, którego stawką ma być pas mistrzowski dywizji 145 funtów dojdzie prawdopodobnie na początku sierpnia.

Pettis, który niespełna dwa tygodnie temu znokautował kopnięciem na wątrobę Donalda Cerrone, zapewnił sobie titleshota w wadze lekkiej ze zwycięzcą pojedynku Benson Henderson vs. Gilbert Melendez. Mimo to, po sobotniej gali UFC 156 na której to Aldo obronił tytuł mistrza, Amerykanin sam wystosował prośbę do Dany White’a o możliwość spotkania się w oktagonie z Brazylijczykiem.

Tym samym 26-latek z Milwaukee będzie mógł wejść w posiadania dwóch pasów! Pojedynek ten to podwójna gratka dla fanów MMA, bowiem obaj zawodnicy, bez wątpienia należą do grona najefektowniej walczących fighterów.

4 thoughts on “Aldo vs. Pettis o tytuł mistrza dywizji 145 funtów

  1. Fajnie, gdyby kontuzje nie pokrzyzowaly tych planow. W sumie Pettis musial czekac na wynik pojedynku w lekkiej, to sobie zorganizowal walke w innej dywizji. Tym samym, nawet przegrywajac, nie traci titleshota w lekkiej. Ostatnim razem, czekajac na swoja kolej, wzial walke w tej samej dywizji i przegral.
    Dodatkowym plusem jest to, ze obaj walcza efektownie i sa znani (bo reszty z piorek prawie nie kojaze).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *