Al Iaquinta sugeruje walkę z Dustinem Poirierem

Sergei Belski-USA TODAY Sports / Jerry Lai-USA TODAY Sports

Zawodnik wagi lekkiej UFC Al Iaquinta zasugerował, że wkrótce zostanie ogłoszona jego kolejna walka w której być może zmierzy się z Dustinem Poirierem.

Pewien fan na Twitterze zapytał Poiriera, kiedy wróci do Oktagonu. Poirier odpowiedział, że czeka na rozwój sytuacji, ale biorąc pod uwagę, że od pewnego czasu rzuca wyzwania Nate’owi Diazowi, następna walka Poiriera prawdopodobnie zostanie wkrótce ogłoszona. Niewykluczone jest również to, że jego przeciwnikiem może zostać Al Iaquinta.

W odpowiedzi Poiriera dotyczącej tego, że wkrótce zostanie ogłoszona jego kolejna walka, jeden z fanów zapytał Iaquintę, czy ta walka może go dotyczyć. Iaquinta odpowiedział dosyć tajemniczym komentarzem po którym fani zaczęli się zastanawiać, czy chodzi o potencjalną walkę z Poirierem.

„Powinno to być ogłoszone wkrótce”

Aktualnie te komentarze zostały już wykasowane, co również daje sporo do myślenia.

Jeśli UFC rzeczywiście zestawi pojedynek Poirier vs. Iaquinta, to ma on potencjał, aby stać się bardzo interesującą walką między dwoma czołowymi zawodnikami w dywizji lekkiej. Dustin Poirier zajmuje #2 miejsce w rankingu dywizji lekkiej, a Al Iaquinta #9 miejsce. Obydwaj walczyli o tytuł z Khabibem Nurmagomedovem i przegrali z nim. Również obydwaj mają za sobą porażki, więc ta walka zdaje się mieć sens.

Dustin Poirier (25-6, 1 NC) ma za sobą porażkę w walce z mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem na UFC 242, który zakończył serię sześciu zwycięstw Amerykanina. „Diament” wygrał walki z takimi przeciwnikami jak Anthony Pettis, Justin Gaethje, Max Holloway i Eddie Alvarez i mimo przegranej z Nurmagomedovem, Poirier nadal jest jednym z najlepszych w dywizji.

Al Iaquinta (14-6-1)ma nieco gorszy bilans z ostatnich czterech walk, ponieważ po przegranej z Khabibem Nurmagomedovem w walce o pas, wygrał jedną walkę z Kevinem Lee, a kolejne dwie przegrał z Donaldem Cerrone i Danem Hookerem. Jednak Iaquinta ma na swoim koncie zwycięstwa w pojedynkach z Kevinem Lee, Diego Sanchezem i Jorge Masvidalem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *