Al Iaquinta poinformował, że trwają prace nad zestawieniem go z Justinem Gaethje

fot. ufc.com

Były pretendent do tytułu wagi lekkiej UFC Al Iaquinta, zdradził w swoim podcaście, że trwają negocjacje na temat zestawienia go w walce z Justinem Gaethje.

Obydwaj zawodnicy wróciliby do akcji po porażkach, więc mieliby okazję na odrobienie strat.

Al Iaquinta (13-4-1) zmierzył się w ostatniej walce z Khabibem Nurmagomedovem wchodząc jako zastępstwo za dwóch zawodników, którzy wypadli z pojedynku, a byli to Tyony Ferguson i Max Holloway. Iaquinta rzutem na taśmę wszedł do pojedynku o tytuł wagi lekkiej, ale przegrał ten pojedynek przez jednogłośną decyzję. Justin Gaethje (18-2) jest w nieco gorszej sytuacji, ponieważ ma za sobą dwie porażki. Najpierw został znokautowany w trzeciej rundzie przez Eddiego Alvareza, a następnie został skończony przez TKO w czwartej rundzie w walce z Dustinem Poirierem.

Rozmawiając w swoim nowym podkaście „Call Me Al”, Iaquinta stwierdził, że jest nastawiony na pojedynek przeciwko Gaethje w sierpniu i że rozmawiał z UFC w tej sprawie.

„Mamy nadzieję, że do walki dojdzie gdzieś w sierpniu. Sierpień, wrzesień. Myślę, że chcieli, żeby to było wcześniej, ale ten facet musi odpocząć. Chcę dać mu trochę czasu na odzyskanie sił. On potrzebuje przerwy dosłownie na chwilę.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *