Al Iaquinta o kolejnej walce w której chce się zmierzyć z Tonym Fergusonem i bałaganie z tymczasowymi tytułami mistrzowskimi

middleeasy.com

Od kilku lat dywizja lekka jest w UFC jedną z najmocniejszych kategorii wagowych w której na szczycie jest bardzo ciasno i kilku zawodników ze ścisłego topu chce pisać własną historię chcąc zostać jej mistrzem.

Obecnie niekwestionowanym mistrzem jest niepokonany Khabib Nurmagomedov, który aktualnie jest zawieszony za bójkę na gali UFC 229. Na jego powrót poczekamy przynajmniej do listopada o czym mówił sam Khabib.

Kilka dni temu ogłoszono, że do dywizji lekkiej dołącza mistrz wagi piórkowej Max Holloway, który zmierzy się z zajmującym #3 miejsce w dywizji Dustinem Poirierem o tytuł tymczasowego mistrza. Do walki ma dojść na gali UFC 236. To zestawienie sprawia, że bez rywala i kolejnej walki pozostaje zajmujący #1 miejsce były tymczasowy mistrz Tony Ferguson.

Bez rywala pozostaje również numer 4 w rankingu Al Iaquinta, który miał nadzieję na walkę z Poirierem. Teraz, gdy ta opcja wypadła z gry, Iaquinta kieruje swoją uwagę na Fergusona o czym opowiedział w rozmowie z Submission Radio.

„To musi być Ferguson, to jest ta walka, ona musi się odbyć. Nie ma nikogo innego. Myślę, że tak powinno być. Wątpię, czy on podejmie walkę. Nie wiem, jaka jest jego umowa. Ten gość, nie mam pojęcia.

To jest najbardziej zastanawiająca rzecz, jaką zrobiłem. Od kiedy dowiedziałem się o Dustinie, jego walka z Maxem sprawiła, że wysłałem kilka wiadomości do matchmakerów i powiedziałem: „Co my robimy? Potrzebuję jakiś plan, wiesz, kiedy chcecie abym walczył, gdzie chcecie abym walczył, jakić plan kilka najbliższych tygodni i miesięcy mojego życia. Bo jeśli przyjdziesz do mnie, tak jak cztery tygodnie temu i poprosisz mnie o podjęcie walki, to nie tak się to załatwia. I zaczęło się wydawać, że tak właśnie się dzieje. Oni mieszają walki, muszą walczyć, walki wypadają, a w kolejce jest milion innych kart. Każdy tymczasowy mistrz nie jest teraz tymczasowym mistrzem, walczą w wyższych kategoriach wagowych.

Wiesz, jeśli jesteś mistrzem, mistrz 135 funtów będzie teraz tymczasowym mistrzem w wadze 145 funtów, mistrz 145 funtów będzie tymczasowym mistrzem w 155 funtach.. Tak więc, każdy ma prawdziwy pas, a pas tymczasowy jest jak… Sam nie wiem. Myślę, że potrzebują tam pomocy, aby wrócić na starą drogę. Oczywiście, trzeba było iść naprzód, ale to wymyka się spod kontroli. Teraz pasy nic nie znaczą. Stary pas UFC coś znaczył. Może dlatego właśnie stworzyli ten nowy pas, który nic nie znaczy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *