Aerts i Le Banner wracają do Muay Thai

Francuzka organizacja Fight Night zorganizuje kolejną galę w Saint – Tropez. W walce wieczoru wystąpi ulubieniec francuskiej publiczności, pochodzący z La Havre, Jerome Le Banner. Wszystkie walki będą się odbywać w wadze do 95 kg na zasadach Muay Thai, a oprócz Francuza na gali zawalczy legendarny mistrz K-1, Peter Aerts. Gala odbędzie się 4. sierpnia.

O ile Le Banner nie podjął wielkiego sportowego wyzwania, którego raczej już nie podejmie na tym etapie swojej kariery, to Aertsa czeka trudna przeprawa. Przeciwnikiem 'Holenderskiego Drwala’ będzie numer dwa francuskiej sceny Kickboxingu, Freddy Kemayo. Francuz nie przegrał od sześciu walk, po raz ostatni ulegając znajomemu Michała Turyńskiego, Pavlovi Zhuravlovowi. Od tamtej porażki Kemayo wygrał pas mistrza świata WAKO Pro, WKF i FK One w wadze ciężkiej.

Le Banner zmierzy się z mającym słabą passę Anglikiem, Danielem Samem. Brytyjczyk nie wygrał w czterech ostatnich walkach, jednak trzeba przyznać, że rywalizował na wysokim poziomie. W ostatni weekend czerwca został znokautowany przez Marokańczyka, Ismaela Lazaara. Sam walczy w organizacji Enfusion oraz Glory, gdzie mierzył się z takimi tuzami jak Sergey Kharitonov, Singh Heart Jaideep czy Benjaminem Adebaguiem. 'Geronimo’ w ostatniej walce wygrał przed swoją publicznością w rodzinnym La Havre z Rumunem, Lucianem Danilencu, którego znokautował w drugiej rundzie. Poniżej rozpiska gali.

Jerome Le Banner vs. Daniel Sam
Peter Aerts vs. Freddy Kemayo
Correntin Jallon vs. Sergej Maslobojev
Nicolas Wamba vs. Arnold Oborotov
Vladimir Mineev vs. Mikhail Tuterev

One thought on “Aerts i Le Banner wracają do Muay Thai

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *