Adrian Zieliński vs Marian Ziółkowski o pas PLMMA w wadze lekkiej?


fot. Łukasz Kupiński/PLMMA

Dopiero wczoraj podopieczny Szymona Bońkowskiego i Pawła Derlacza, Adrian Zieliński (10-3) zdobył pas PLMMA w wadze lekkiej pokonując Adama Golonkiewicza, a już zaczęło się planowanie jego pierwszej obrony mistrzowskiego pasa. Olsztynianin zmierzy się prawdopodobnie z innym piątkowym zwycięzcą z PLMMA 24, Marianem Ziółkowskim (7-2-1). Ta walka miałaby się odbyć w przyszłym roku.

Zieliński jest niepokonany od trzech walk, kiedy kolejno na PLMMA 17 pokonał przed czasem jedną z legend polskiego BJJ, Mariusza Linke, później na PLMMA 23 w Białymstoku poddał w pierwszej rundzie Litwina, Romanasa Siaudinisa, a na PLMMA 24 w piątek pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Adama Golonkiewicza, zdobywając tym samym pas mistrza wagi lekkiej Profesjonalnej Ligi MMA.

Dla Ziółkowskiego piątkowe zwycięstwo było powrotem na zwycięską ścieżkę po porażce na PLMMA 20 Z Jackiem Kreftem, który zmusił Warszawiaka do odklepania dźwigni na łokieć. Kreft przerwał passę 7-miu walk bez porażki podopiecznego Mirosława Oknińskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *