Adam Wieczorek nowym zawodnikiem wagi ciężkiej UFC!

Adam Wieczorek Facebook

Chorzowianin Adam Wieczorek (8-1) to nowy zawodnik UFC, który zasili szeregi dywizji ciężkiej największej organizacji MMA na świecie.

Trenujący w klubie Spartan Chorzów Adam Wieczorek pochwalił się przed chwilą na swoim Facebooku, że podpisał kontrakt z UFC i już wkrótce będziemy mogli oglądać go w akcji w Oktagonie. Na ogłoszenie walki i przeciwnika trzeba jednak jeszcze poczekać.

24-letni Adam Wieczorek miał w planach walkę na nadchodzącej gali Spartan Fight 7, ale w związku z podpisanym kontraktem z UFC walka to zostaje anulowana. Wieczorek walczył dotychczas na polskiej scenie MMA na galach MMA Challengers, Fighters Arena oraz dla organizacji PLMMAw której zdobył tytuł mistrza wagi ciężkiej. Ostatnią walkę stoczył  na gali Spartan Fight 5.

Jedyną porażkę w karierze Wieczorek odniósł przez decyzję z Marcinem Tybura na gali PMMAF – Polish MMA Championships Finals w listopadzie 2011 roku. Od tamtego czasu wygrał siedem walk. Wieczorek wszystkie swoje wygrane walki kończył przed czasem przez TKO i poddania.

Gratulujemy Adamowi dołączenia do najlepszej ligi MMA i życzymy kolejnych zwycięstw!

Oświadczenie organizacji Spartan Fight

Adam Wieczorek niestety nie wystąpi na gali Spartan Fight 7. Zawodnik podpisał kontrakt z organizacją UFC, co oznacza, że jego kontrakt ze Spartan Fight został zawieszony. Naszym celem jest promowanie MMA, jak i samych zawodników, dlatego też zgodziliśmy się na to, by Adam dołączył do najlepszej organizacji na świecie. W związku z tym Wieczorek nie zawalczy na Spartan Fight 7, ale pojawi się na trybunach chorzowskiej hali MORiS. Cieszymy się, że mieliśmy swój udział w rozwoju Adama i życzymy mu, by wkrótce wdrapał się na szczyt rankingu wagi ciężkiej.

One thought on “Adam Wieczorek nowym zawodnikiem wagi ciężkiej UFC!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *