ACA 122: Johnson vs. Poberezhets z udziałem Omielańczuka, Strusa, Haratyka i Celińskiego

W piątek 23 kwietnia w Mińsku na Białorusi odbędzie się gala ACA 122: Johnson vs. Poberezhets na której walką wieczoru będzie pojedynek w wadze ciężkiej między Tonym Johnsonem Jr. a Dmitryem Poberezhetsem. Na gali zobaczymy również czterech polskich zawodników Daniela Omielańczuka, Piotra Strusa, Rafała Haratyka i Karola Celińskiego.

W walce wieczoru o tytuł mistrza wagi ciężkiej mistrz Tony Johnson Jr. zmierzy się w pierwszej obronie pasa z Dmitriem Poberezhetsem. Amerykanin w swoim ostatnim pojedynku wywalczył pas mistrza w starciu z Danielem Omielańczukiem. Ukrainiec jest niepokonany od 2012 roku i szesnastu walk.

Po przegranej walce o tytułu mistrza wagi ciężkiej z Tonym Johnsonem Jr. podczas gali ACA 114, Daniel Omielańczuk powróci do rywalizacji stając do pojedynku z kolejnym Amerykaninem Danielem Jamesem. Omielańczuk przed porażką z Johnsonem miał serię czterech zwycięstw z rzędu. James swoją ostatnią walkę stoczył również na gali ACA 114 w listopadzie 2020 roku. „The American Predator” pokonał wówczas Michala Martinka w drugiej rundzie przez TKO po ciosach w krucyfiksie.

W klatce ACA dojdzie również do pojedynku rewanżowego między Piotrem Strusem a Rafałem Haratykiem. Ci dwaj zawodnicy wagi średniej zmierzyli się na gali ACA 109, a zwycięsko z pojedynku wyszedł Haratyk, który znokautował Strusa w pierwszej rundzie. Była to ostatnia walka Piotra Strusa natomiast Rafał Haratyk zmierzył się w kolejnej walce z Nikolą Dipchikovem na gali ACA 114, ale Polak przegrał z Bułgarem przez TKO w pierwszej rundzie.

Czwartym Polakiem, który wystąpi na gali w Mińsku będzie Karol Celiński. „Cebula” zmierzy się z Ukraińcem Dmitryiem Mikutsą. Celiński wygrał dwie z pięciu ostatnich walk w ACA, a w ostatniej pokonał Anglika Luke Barnatta.

Poniżej aktualna karta walk ACA 122: Johnson vs. Poberezhets:

ACA 122: Johnson vs. Poberezhets

Data: 23.04.2021
Miejsce: Falcon Club Arena, Mińsk – Białoruś

Karta główna

Walka o pas wagi ciężkiej
120.2 kg: Tony Johnson Jr. vs. Dmitry Poberezhets

Co-main event
70.3 kg: Vitezslav Rajnoch vs. Artiom Damkovsky

70.3 kg: Raul Tutarauli vs. Aurel Pirtea
120.2 kg: Daniel James vs. Daniel Omielańczuk
83.9 kg: Piotr Strus vs. Rafał Haratyk

Karta wstępna
120.2 kg: Michal Martinek vs. Tomas Pakutinskas
70.3 kg: Levan Makashvili vs. Elismar Lima
83.9 kg: Vladislav Yankovsky vs. Maziar Elhamivarmezani
83.9 kg: Azamat Bekoev vs. Chris Honeycutt
93 kg: Karol Celiński vs. Dimitriy Mikutsa
65.8 kg: Dmitriy Parubchenko vs. Tihomir Blagovestov
83.9 kg: Carlos Eduardo vs. Goran Reljic
56.7 kg: Mikael Silander vs. Bidzina Gavashelishvili
61.2 kg: Alexander Kovalev vs. Markus Rytohonka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.