„Jeśli obydwaj poważnie traktują tę walkę, to ja ją zorganizuję” – Dana White o potencjalnym pojedynku Jon Jones vs Brock Lesnar

Prezydent UFC Dana White mówi, że walka z Brockiem Lesnarem byłaby „dobrym wprowadzeniem” dla Jona Jonesa do wagi ciężkiej i jest skłonny zestawić tę walkę jeśli obydwaj zawodnicy rzeczywiście chcieliby się zmierzyć.

W tym tygodniu pojawiły się doniesienia, że Brock Lesnar, były mistrz UFC w wadze ciężkiej, jest wolnym zawodnikiem po zakończeniu kontraktu z WWE. Natychmiast pojawiły się spekulacje o potencjalnym powrocie Lesnara do MMA. Nawet Jon Jones zareagował na te rewelacje rzucając wyzwanie byłemu mistrzowi wagi ciężkiej. Również prezydent Bellatora Scott Coker przyznał, że jest zainteresowany zakontraktowaniem Lesnara, aby zestawić go do pojedynku z legendą wagi ciężkiej Fedorem Emelianenko.

Prezydent UFC Dana White przyznał, że również jest zainteresowany Lesnarem, mówiąc w rozmowie z TMZ Sports, że zestawi walkę z Jonesem, jeśli obaj zawodnicy będą chcieli się zmierzyć. Walka ta oznaczałaby debiut Jonesa w wadze ciężkiej. Rozmawiając z dziennikarzami po ostatniej edycji Dana White’s Contender Series, White omówił możliwość zestawienia pojedynku Jonesa z Lesnarem.

„Tak, to znaczy, oczywiście rozmawiałem dziś o tym z TMZ i słuchaj, jeśli obydwaj chcą ze sobą walczyć, to jestem pewien, że to jest walka, którą fani chcieliby zobaczyć. Byłoby to dobre wprowadzenie Jonesa do dywizji ciężkiej. Tak, jeśli chcieliby to zrobić, to ja bym to zrobił.”

Szef UFC przyznał, że nie rozmawiał ostatnio z Lesnarem i nie jest pewien niuansów jego kontraktu z WWE, ale White powiedział, że jeśli Lesnar będzie chciał walczyć w UFC, to sprowadzi go z powrotem.

„On ma 43 lata i ma dużo pieniędzy. Nie wiem, jakie są jego plany i w jakim stanie jest jego ciało, ani nic z tych rzeczy. Jak mówiłem, nie rozmawiałem z nim. TMZ zapytało mnie o to, ponieważ jego umowa dobiegła końca, a ja powiedziałem, że jeśli zadzwoni do mnie i będzie zainteresowany walką, to oczywiście rozważę zorganizowanie tej walki.

Nic nie wiem o jego umowie. Nie rozmawiałam z nim. Nic o tym nie wiem. TMZ zapytało mnie: on jest wolnym zawodnikiem, czy zorganizujesz tę walkę? A ja powiedziałem, że gdyby chcieli, to bym to zrobił.”

Prezydent UFC dodał też, że Brock Lesnar musiałby przejść przez pulę testową USADA i że walka z Jonem Jonesem odbyłaby się dopiero w 2021 roku. Jednak White wydaje się być bardzo zainteresowany tą walką, jeśli zarówno Jones, jak i Lesnar traktują ją poważnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *