Movsar Evloev zdominował Dana Ige na UFC Fight Night 207 i oznajmił, że jest następnym mistrzem

Movsar Evloev dopisał do swojego doskonałego rekordu kolejne zwycięstwo, pokonując Dana Ige w co-main evencie gali UFC Fight Night 207.

Evloev (16-0 MMA, 6-0 UFC) w walce w wadze piórkowej na gali w UFC Apex w ciągu trzech rund stosował wszechstronny atak, skoncentrowany głównie na uderzeniach, aby rozbić Ige (15-6 MMA, 7-5 UFC). W rezultacie zwyciężył jednogłośną decyzją.

Ige rozpoczął walkę presją ciosów, ale dopiero po kilku minutach nabrał respektu do Evloeva po tym, jak ten zadał kilka celnych ciosów i zaatakował latającym kolanem, które zastopowało jego przeciwnika. Evloev kontrolował Ige w drugiej połowie rundy poprzez obalenia, ale Ige nie dał się zbyt długo przytrzymać ani złapać w pozycję do poddania.

W drugiej rundzie Evloev kontynuował swój impet. Nadal atakował głowę i korpus Ige ciosami i kolanami. Na koniec dorzucił jeszcze obalenia i uderzenia, dzięki czemu uzyskał wyraźną przewagę na kartach punktowych przed ostatnią rundą.

Po tym jak Eric Nicksick z Xtreme Couture błagał Ige o zwiększenie presji w ostatniej rundzie, Evloev zdobył obalenie w ciągu pierwszych 25 sekund. Ige desperacko próbował się podnieść lub uwolnić, ale Evloev trzymał się go jak przyklejony i kradł minuty. Ige nie miał żadnych odpowiedzi w końcówce.

Movsar Evloev pokonał Dana Ige przez jednogłośną decyzję (30-26, 30-27, 30-27)

„Czuję się świetnie – dziękuję wszystkim” – powiedział Evloev w rozmowie z Paulem Felderem po walce. „Dziękuję bardzo i całej mojej drużynie i wszystkim z mojego narożnika. Myślę, że ja i mój przeciwnik zasłużyliśmy na (bonus) Fight of the Night, a w następnej walce potrzebuję dużego nazwiska do walki o tytuł. Ja jestem następnym mistrzem.”

Dodatkowo Evloev powiedział, że chętnie zawalczyłby z „fałszywym” Arnoldem Allenem w następnej walce.

Z czterema zwycięstwami z rzędu w wadze 145 funtów Evloev jest czwartym zawodnikiem w tej kategorii wagowej, ustępując Allenowi (dziewięć), Alexandrowi Volkanovskiemu (dziewięć) i Bryce’owi Mitchellowi (sześć).

Ige natomiast przegrał już trzy walki z rzędu i cztery z ostatnich pięciu po siedmiu wcześniejszych zwycięstwach w tej dywizji.