50 Cent bawi się w promotora i oferuje Khabibowi Nurmagomedovowi kontrakt z Bellatorem

50 Cent Instagram

Jeżeli Khabib Nurmagomedov poważnie myśli o opuszczeniu UFC o ile organizacja wraz z NSAC zdecydują się ukarać jego team, może bez problemu liczyć na ofertę od Bellatora za równie duże pieniądze.

Znany amerykański raper 50 Cent, który w ostatnich miesiącach został ambasadorem organizacji Bellator, nie jest zadowolony z tego jakie panują obecnie relacje między mistrzem wagi lekkiej UFC Khabibem Nurmagomedovem (27-0 MMA, 11-0 UFC) a organizacją UFC. Chodzi oczywiście o to, co wydarzyło się na gali UFC 229 po wygranej walce Nurmagomedova z Conorem McGregorem (21-4 MMA, 9-2 UFC).

Po bójce do której doszło między zawodnikami i ich teamami, UFC ogłosiło odwołanie walki Zubairy Tukhugova z Artemem Lobovem i może się zdarzyć tak, że Tukhugov zostanie zwolniony z organizacji. Khabib Nurmagomedov stanął murem za swoimi ludźmi oznajmiając, że jeśli UFC podejmie decyzję o zwolnieniu jego kolegi, on również odejdzie z organizacji i nie zależy mu też na wypłacie 2 milionów dolarów za walkę, które zostały wstrzymane przez NSAC.

Tymczasem, 50 Cent stanął w obronie Nurmagomedova twierdząc, że UFC potraktowało go gorzej niż McGregora i jeżeli Khabib zdecyduje się odejść z UFC, to Curtis Jackson proponuje mu 2 miliony dolarów za przejście do Bellatora. Zubaira Tukhugov również będzie mile widziany.

„Myślę, że to złe, co UFC robi Khabibowi. Nie zrobili tego samego McGregorowi. Zapłacę mu dzisiaj 2 miliony, jeśli będzie chciał walczyć dla mnie w Bellatorze.

Khabib, później dogadam się z Daną (White’em) w kwestii twojego kontraktu. UFC nie jest jedyną organizacją. Zubaira również jest mile widziany.”

Dopóki Khabib Nurmagomedov nie zostanie oficjalnie zwolniony przez UFC, to przejście do jakiejkolwiek organizacji nie będzie możliwe. Wydaje się też, że UFC nie będzie chciało zwolnić Nurmagomedova ze względu na to, że jest topowym zawodnikiem zarabiającym dla organizacji spore pieniądze. Ponadto UFC niedawno zadebiutowało na rosyjskim rynku, a bez takiej gwiazdy jak Nurmagomedov będzie trudno przyciągnąć na swoje gale rosyjskich fanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *