5 pytań przed Strikeforce: Miami

(fotka: Esther Lin/Strikeforce)

Na początek szóste moje:D. Czy Ariany Celeste wciąż jest najpiękniejszą ring girl? Proszę o odpowiedź w komentarzach, bo ja jestem nieobiektywny:-)

Czy Zaromskis jest gotowy?

Przez pięć lat swojej kariery Zaromskis wygrał 13 walk i trzy przegrał. Litwin nigdy nie miał większych problemów z pokonywaniem swoich rywali, o czym świadczy chociażby HL z jego udziałem. Ale czy to co wystarczyło np: na Sakuraia wystarczy na Nicka Diaza? Czy Litwin będzie w stanie obejść, lub chociaż wydostać się z gardy czarnego pasa BJJ? Czy poradzi sobie z zawodnikiem, którego boks stoi na bardzo wysokim poziomie? Oto jest pytanie.

Kobieca dywizja: sukces czy porażka?

Czy walka Cris Cyborg z Marloes Coenen może być początkiem upadku kobiecej dywizji w MMA? Oczywiście walka Giny Carano z Brazylijką była czymś wyjątkowym. W końcu zmierzyła się najpopularniejsza fighteka na świecie z agresywną zawodniczką Chute Boxe. Była to walka pięknej z bestią. Czy ktoś będzie jeszcze chciał oglądać walki kobiet? Kto wie. Strikeforce utworzyło dywizję do 135 funtów, której pas zostanie rozdany dzisiaj w nocy.

Jak do sukcesu kobiecej dywizji w Strikeforce ma się UFC, które nie chce organizowac walk kobiet? Czy potentat na rynku MMA nie widzi przyszłości w płci pięknej?

Czy Lawler jest zawodnikiem MMA czy bokserem?

Publicznie Amerykanin powiedział, że zamierza wdać się w wymianę z zawodnikiem K-1. To chyba najgłupszy pomysł w karierze Lawlera. Manhoef ma dynamit w rękach i powinien szybko znokautować rywala. Ale czy to prawdziwa taktyka, czy tylko gadanie pod publikę, żeby fani włączyli TV z nadzieją, że zobaczą w klatce krwawą jatkę? Z drugiej strony, czy parter Lawlera jest na tyle dobry by poddać Manhoefa? Jasne, ze tak:D


Czy kontrakt z Walkerem to dobry pomysł?

Czy blisko 50 letni mężczyzna, który nigdy nie uprawiał sportów walki jest w stanie pokazać coś w klatce? Może był wybitnym graczem futbolu amerykańskiego, ale MMA to nie bieganie z piłką, a on nie jest zawodnikiem MMA. Oczywiście kontrakt z jednym z najpopularniejszych zawodników futbolu przyniesie wiele korzyści dla Strikeforce, ale czy jeśli Walker przegra to będzie to miało jakiś sens? Na pewno były futbolista ma ogromny potencjał, niekoniecznie sportowy.

Kiedy Lashley spisze się rewelacyjnie?

Oczekiwania wobec Bobby’ego Lashlepya były ogromne. Były zawodowy zapaśnik miał mieć rewelacyjne umiejętności zapaśnicze w MMA. Ale czy na pewno? Lashley jak dotąd rozczarowuje, ale w walce z byłym zawodnikiem UFC miejmy nadzieję, że pokaże na co go naprawdę stać. Zawodnicy wagi ciężkiej szybko się uczą: Velasquez w 6 zawodowej walce zdominował Kongo, a Lesnar zdobył tytuł mistrza w czwartej. Walka z Simsem będzie piątym występem w MMA czarnoskórego zapaśnika. Miejmy nadzieję, że najlepszym.

10 thoughts on “5 pytań przed Strikeforce: Miami

  1. Walker od 30 lat ma do czynienia ze sztukami walki. Ma czarny pas w tekwondo(6 dan) i czarny w Aikido. Może nie są to najskuteczniejsze style ale sądzę, że tego rywala spokojnie znokautuje. Jeśli faktycznie jest tak sprawny jak mówią, a dodatkowo oglądając filmiki z NFL zauważyłem, że ma świetną motoryke to może dać kilka ciekawych walk, oczywiście nie z zawodnikami z topu. Pytanie, czy faktycznie się tak trzyma i szybko uczy jak mówią.

  2. Ale chciałem tylko sprawdzić Polską mentalność

    Koleś nie wiedział, ze prawdziwym autorem jest sherdog i mnie zjechał, teraz przynajmniej wie, że art napisali najlepsi redaktorzy MMA na świecie

  3. Nie wiem poco wogole podnieciacie sie tym Strikeforce Miami, slabe walki mezczyzn, naprawde nic specialnego, ale robicie z tego wielkie halo… 🙁 przecietna gala UFC jest o wiele lepiej obsadzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *